Hodonín prohrál se Saint Quentinois v Lize mistryň těsně 2:3

Číňanka Guo Lin hrála skvěle, udělala dva body, ale to na vítězství nestačilo

Vynikající stolní tenis viděli diváci v Hodoníně, kde se letos poprvé v Lize mistryň představily domácí stolní tenistky. V duelu s francouzským TT Saint Quentinois potvrdily, že čínskou posilou Guo Lin mohou stále ještě pomýšlet na postup do čtvrtfinále soutěže, protože prohra 2:3 není rozhodně propadákem.

Partii skvěle rozehrála čínská akvizice v barvách Hodonína Guo Lin, která porazila Taiwanku Cheng Hsien-Tzu. První set sice ještě dvaadvacetiletá Číňanka prohrála, ale pak předvedla svoje silné stránky. Rychlá a přesná hra z obou stran a především po rychlých bekhendových úderech sklízela Guo Lin zasloužený potlesk. „Byla jsem před zápasem trochu nervózní, ale postupem času jsem se dostala do dobrého tempa. Určitě umím hrát i lépe, ale s výkonem jsem celkem spokojená,“ řekla k prvnímu zápasu v nejprestižnější evropské klubové soutěži.

Skóre vyrovnala poměrně snadno jednička francouzského týmu Daniela Monteiro-Dodeanová, když porazila 3:0 na sety Natálii Partykovou. Veledůležitým duelem tak byl souboj třetích hráček sestavy Renaty Štrbíkové a nizozemské reprezentantky Britt Eerlandové. Lépe ho začala Nizozemka, ovšem domácí hráčka se stihla včas vrátit do hry. Vyhrála dva sety a byla blízko zisku druhého bodu. Jenže ve čtvrtém setu jako kdyby ke stolu přišla úplně jiná soupeřka. Čtvrtou sadu Nizozemka vyhrála 11:3 a dotáhla zápas do vítězného konce. „Jsem na sebe hrozně naštvaná. Porazila mě sice hráčka, která je na žebříčku výš než já, ale která nebyla lepší. Porazila mě dvěma údery, na které jsem od čtvrtého setu nenašla žádnou účinnou zbraň. Nic jsem nezkusila, byla jsem absolutně zaskočená. To mě fakt mrzí,“ přiznala česká reprezentantka.

Skvělý stolní tenis přinesl souboj týmových jedniček Číňanky Guo Lin a v hostujícím týmu Rumunky Daniely Monteiro-Dodeanové. Od prvních míčků bylo zřejmé, že Guo Lin ani tentokrát nebude mít se svojí soupeřkou veliký problém. Rumunka si už ve druhém setu vzala time out, ale ani to nepomohlo. Závěr zápasu byl zcela v režii Guo Lin. „Tohle bylo určitě těžší, ale z mojí strany zase lepší. Takže jsem ráda, že i druhý zápas jsem vyhrála. Atmosféra Ligy mistrů se mi líbila, škoda jen, že jsme nevyhrály,“ dodala s úsměvem spokojená Guo Lin.

O vítězství rozhodla až poslední dvouhra, v níž měla polská reprezentantka v barvách Hodonína Natalia Partyková opět blízko k vítězství. Vedla nad Taiwankou Cheng Hsien-Tzu 2:1 nad sety a byla lepší hráčkou. Pak ovšem její hra na hranici rizika přestala účinkovat a nakonec prohrála 2:3.

Trenér Jaroslav Mikeska i přes prohru své hráčky chválil. „My jsme sice prohráli 2:3, ale na sety to skončilo 10:10. V praxi to znamená, že v odvetě ve Francii stále ještě budeme hrát o postupové druhé místo. Mám velkou radost z výkonu Číňanky Guo Lin. Hrála ještě lépe, než jsme čekali. Po dvou úvodních setech, kdy z ní opadla nervozita, byla prostě skvělá.“

Liga mistryň, sezona 2017/2018

Skupina D: SKST Mart Hodonín-Stavoimpex – TT Saint Quentinois 2:3

GUO Lin – Cheng Hsien-Tzu 3:1 (-5,8,8,5), Natalia PARTYKOVÁ – Daniela Monteiro-Dodeanová 0:3 (-4,-9,-8), Renata ŠTRBÍKOVÁ – Britt Eerlandová 2:3 (-6,10,7,-3,-5), GUO Lin – Daniela Monteiro-Dodeanová 3:0 (8,8,2), Natalia PARTYKOVÁ – Cheng Hsien-Tzu 2:3 (-3,6,6,-6,-1).