Hodonín v Lize mistryň těsně prohrál s Tarnobrzegem

Na prohře 2:3 nezměnila nic ani skvělá výhra Natalie Partykové nad Američankou Wu Yue

V úvodním utkání čtvrtfinále Ligy mistryň SKST Stavoimpex Hodonín prohrál s polským KTS Enea Siarka Tarnobrzeg po mimořádně vyrovnaném souboji 2:3. Odveta je na programu 13. února v Polsku.

Ani jeden tým před zaplněným hledištěm nenastoupil v nejsilnější sestavě, domácím chyběla Ng Wing Nam, která hraje v Hong Kongu národní nominační turnaj pro olympijskou kvalifikaci, hostujícímu trenérovi naopak scházela úřadující mistryně Evropy Li Qian. Ta se vrátila ze soustředění v Číně nachlazená a právě s ohledem na blížící se světovou olympijskou kvalifikaci ji nechal zkušený kouč Zbygniew Necek doma. Navíc pak rumunská reprezentantka Elizabeta Samarová přijela ne zcela zdravá a ani ona do utkání nezasáhla.

Úvodní dvouhru skvěle zvládla polská reprezentantka v dresu Hodonína Natalia Partyková. Proti Američance Wu Yue sice prohrála první set, ale pak dokázala vyrovnat hru. V důležitém třetím setu prohrávala už 6:10, ovšem set nakonec získala a v dalším průběhu už byla lepší. „Ten třetí set byl moc důležitý. Měla jsem do té doby problém s příjmem, ale pak jsem se dostala do své hry. Ona je skvělá hráčka, takže toto je cenné vítězství. Vedeme 1:0 a já věřím, že ještě nějaký bod přidáme,“ řekla po zápase Natali Partyková.

Na bod při své premiéře v Lize mistryň Markéta Ševčíková snad ani nemyslela. Bylo jí jasné, že jedna z nejlepších obranářek světa Han Ying je příliš těžký oříšek. Německá reprezentantka to od úvodních míčků dokazovala. Mladou českou hráčku porazila 3:0, což Markétě Ševčíkové po zápase náladu nezkazilo. „Ona je někde úplně jinde. S obranářkami se samozřejmě dá hrát, když to jde, umím i zaútočit. Jenže tentokrát mě soupeřka vůbec k ničemu nepustila,“ hodnotila svůj zápas s úsměvem.

Úsměv od ucha k uchu měla po svém vystoupení také Ukrajinka Solomiya Brateyková. Porazila totiž zkušenou Kingu Stefanskou 3:1 a opět posunula domácí tým do vedení. Hrála odvážně, vyhrála dvě koncovky a do té třetí Polka zápas nepustila, protože při mečbolu Brateykové pokazila svůj servis. „Je škoda, že jsem si nemohla po výhře zakřičet, ale když soupeřka pokazí servis, tak tohle se nesluší. Samozřejmě je hlavní, že jsem vyhrála, před zápasem jsem byla nervózní, to je normální, ale pak to ze mne spadlo a jen jsem chtěla vyhrát,“ ohlédla se za svým vítězstvím.

Bohužel, to bylo ze strany domácího týmu vše. Natalia Partyková nenašla pro medailistce z olympijských her v Rio de Janeiru a bývalé čtvrté hráčce světa Han Ying účinný recept a prohrála s ní 0:3. Podobně bohužel dopadla také Markéta Ševčíková. Ta sice Američanku Wu Yue už jednou v kariéře porazila, jenže rodačka z Pekingu se očividně ze zápasu poučila. Nehnala se bezhlavě do útoku, trpělivě čekala na chyby Ševčíkové a bez ztráty setu utkání dotáhla do vítězného konce. „Myslím, že jsme z utkání vytažili po sportovní stránce maximum. Ty tři zápasy, co holky prohrály, tak v nich byly soupeřky lepší. V odvetě bude polský soupeř opět v roli favorita, ovšem my už budeme kompletní a věřím, že se o dobrý výsledek popereme,“ zhodnotil utkání kouč Hodonína Jaroslav Mikeska.

Liga mistryň, sezona 2019/2019

Čtvrtfinále, 1. utkání

SKST STAVOIMPEX Hodonin – KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 2:3

Natalia PARTYKOVÁ – WU Yue 3:1 (-7,9,10,4), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – HAN Ying 0:3 (-4,-6,-2), Solomiya BRATEYKOVÁ – Kinga STEFANSKA 3:1 (-9,9,9,8), Natalia PARTYKOVÁ – HAN Ying 0:3 (-7,-4,-1), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – WU Yue 0:3 (-7,-5,-8).