Hodonínu se v Lize mistrů dařilo!

Český celek se na domácí půdě proti Antverpám prezentoval v tom nejlepším světle. Soupěřkám nedovolily hráčky Hodonína ani set a za 50 minut bylo hotovo. Pěnkavová, Matelová i Pelcmanová byly stoprocentní a v utkáních přesvědčily svou hrou. O vítězi nebylo tedy pochyb.

„Já jsem si podle toho výsledku, když hrály holky v Belgii, myslel, že budou mít Belgičanky lepší výkonnost. Hanka tam prohrála s jejich jedničkou Mitjukovou. Doma jí ale zcela jednoznačně přehrála. Vyšlo to. Holky hrály dobře a Belgičanky špatně. Nevím, jestli nebyly unavené po cestě autem z Belgie, ale bylo to opravdu jednoznačné,“ řekl Richard Brhel (předseda klubu).

„Holky skončily na třetím místě a to jim zaručuje, že si zahrají čtvrtfinále Poháru ETTU. Tam bychom chtěli zkusit dojít do semifinále,“ dodal Brhel.

SKST MART HODONÍN – AFP ANTWERPEN 3:0
Kateřina Pěnkavová – Wang Wanying       3:0 (11:4, 11:4, 11:5)
Hana Matelová – Daria Mitjuková             3:0 (11:6, 11:4, 11:1)
Ivana Pelcmanová – Margo Degraefová   3:0 (11:6, 11:5, 11:2)

Pražské El Niňo naopak podlehlo Chartres 0:3. Tomáš Konečný a Michal Obešlo nedokázali uhrát jediný set a prohráli tak 0:3. Tomáš Tregler proti Par Gerellovi snížil na 1:2, když třetí set ovládl 11:4, ale byla to jediná sada, která patřila českému hráči, pak už se radoval pouze stolní tenista Chartres.

„Soupeř byl určitě kvalitní a prokázal to. Bohužel jsme tu neměli ideální podmínky ze strany pořadatelů. Když k nám přijede soupeř na Ligu mistrů, tak mu vytváříme ty nejlepší podmínky a vycházíme týmům vstříc, ale tady to tak rozhodně nefungovalo. Den před zápasem jsme přiletěli, nevyzvedli nás na letišti, cestovali jsme v den zápasu na utkání, takže jsme si mohli zahrát až těsně před zápasem. Navíc ještě 15 minut před začátkem utkání měli nějakou propagační akci s dětmi a hráli tam s nimi. Ty podmínky dobré nebyly. Mohli jsme s nimi sehrát vyrovnanější zápas, ale neměli jsme na to vytvořeny podmínky. Čekali jsme skoro dvě hodiny na oběd, pak byl čas na odpočinek kratší. Nechci snižovat kvalitu soupeře. Kluci byli pomalejší na nohou a bylo to znát. Soupeř byl lepší na servisu a přijmu,“ hodnotil trenér El Niňa Josef Plachý.

„Pro hráče to byla určitě další zkušenost s kvalitním soupeřem. Je vidět, že musíme přidat a trénovat, abychom se dostali na tuto úroveň. A také hrát s kvalitními hráči, aby výkon šel nahoru. Pokračujeme dál v poháru ETTU, tak doufám, že tam nějaké výsledky uhrajeme,“ dodal Josef Plachý.

CHARTRES ASTT – EL NIŇO PRAHA 3:0
Damien Eloi –  Tomáš Konečný     3:0 (11:7, 11:6, 11:8)
Par Gerell – Tomáš Tregler            3:1 (11:4, 11:8, 4:11, 11:7)
Robert Gardos – Michal Obešlo     3:0 (11:2, 11:7, 11:5)

Dima Prokopcov byl další, který zasáhl do dění v lize mistrů, a jeho tým GV Hennebont poprvé v soutěži vyhrál, když zvítězil 3:2 nad německým týmem 1. FC Saarbrücken TT. Dima si vedl velice dobře, když bodem přispěl k vítězství svého týmu. Nastupoval k zápasu, když jeho tým prohrával 0:2 a tak zavelel k velkému obratu. Porazil po velkém boji portugalského hráče Joao Monteira 3:2. Monteiro je jeden z nejlepších hráčů 1. německé Bundesligy a figuruje na 46. místě světového žebříčku. Levoruký Portugalec vedl 2:1 na sety, ale česká jednička zabojovala a prokázala velkou bojovnost a zvítězila.

FC SAARBRÜCKEN – GV HENNEBONT 2:3
Bojan Tokič – Kalinikos Kreanga        3:2 (5:11, 11:5, 5:11, 11:9, 11:9)
Bastian Steger – Feng Tian Bai          3:1 (6:11, 14:12, 11:4, 11:2)
Joao Monteiro – Dmitrij Prokopcov    2:3 (11:6, 8:11, 11:8, 9:11, 5:11)
Bojan Tokič – Feng Tian Bai               2:3 (11:8, 6:11, 9:11, 11:8, 5:11)
Bastian Steger – Kalinikos Kreanga  1:3 (5:11, 8:11, 11:7, 14:16)

Iveta Vacenovská podlehla 0:3 Ireně Ivancanové 0:3 a ani jejím kolegyním se nedařilo. Linec dokázal bodovat jen jednou a Berlín si vítězstvím zajistil prvenství ve skupině A.

TTC BERLÍN EASTSIDE – LINEC AG FROSCHBERG 3:1
Irene Ivancanová – Iveta Vacenovská       3:0 (13:11, 11:9, 11:9)
Georgina Potaová – Liu Jia                          1:3 (11:9, 5:11, 7:11, 2:11)
Polina Michajlovová – Petrissa Soljaová    3:0 (14:12, 11:3, 11:6)
Irene Ivancanová – Liu Jia                          3:2 (12:10, 11:4, 5:11, 6:11, 12:10)