Hráči El Niňa vstoupili úspěšně do Evropského poháru

K vítězství nad rakouským Lincem pomohl Jiří Vráblík dvěma body

V portugalském Vila Nova de Gaia se hrají v jedné „bublině“ hned tři ze čtyř skupin 2. fáze Evropského poháru mužů. A startují tam dva české kluby. Pražské El Niňo do bojů o postup do čtvrtfinále vstoupilo úspěšně, když porazilo rakouský SPG Linz 3:1. Naopak hráči HB Ostrov H. Brod v mimořádně vyrovnaném duelu podlehli favorizovanému KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 2:3. Stejně tak nejtěsnějším rozdílem prohrály ve své skupině hráčky TT Moravský Krumlov. Podlehly italskému ASD Quattro Mori.

Vítězství Pražanů dirigoval podle očekávání zkušený Jiří Vráblík. Porazil hned v úvodní dvouhře Slováka Samuela Kalužného a posunul svůj tým blíž vítězství. Pak jen netrpělivě čekal, zda jeden z jeho spoluhráčů přidá další bod. Jakub Zelinka se Severokorejcem Kim Taehyunem prohrál ve zkráceném pátém setu, ovšem pak porazil František Onderka Maďara Patrika Juhasze. To byla chvíle, na kterou čekal Vráblík. V souboji jedniček si pohlídal koncovku prvního setu a pak už nedal Kimovi šanci. V sobotu čeká Pražany dánské Roskilde, které svůj úvodní duel na turnaji prohrálo.

Mimořádně dramatické bylo utkání mezi týmy HB Ostrov Havlíčkův Brod a polským Grodziskem Mazowieckim. Hosté sice nastoupili bez asijských posil a také bez řeckého obranáře Gionise, ovšem i tak byli v souboji mírným favoritem. Český mistr ovšem měl vítězství doslova na dosah.

V úvodní dvouhře dokonale zaskočil Tomáš Tregler českého reprezentanta v dresu polského týmu Pavla Širučka a vyhrál nečekaně hladce 3:0. Pak už se rozhodovalo pouze ve zkrácených setech. Dmitrij Prokopcov skvěle otočil nepříznivý vývoj duelu s Markem Badowskim a v pátém setu, hraném do šesti vítězných míčků, vedl už 5:2. Nevyužité čtyři mečboly ho však musely hodně mrzet. Badowski zápas dotáhl do vítězného konce a srovnal stav utkání. Opět blíže cennému vítězství posunul český klub Michal Obešlo, když porazil stříbrného medailistu z nedávného MS kadetů Milosze Redzimského 3:2.

Bohužel, jednička polského týmu Marek Badowski měl svůj den a pevné nervy. V duelu s Tomášem Treglerem opět v pátém setu čaroval. Vyhrál 6:1 a o osudu utkání musel rozhodnout duel mezi Prokopcovem a Širučkem. Vyrovnaný zápas rozhodly slabší chvilky Prokopcova v pátém setu. Nejprve pokazil servis, pak špatně přijmul soupeřovo podání a když se k němu štěstí otočilo zády a po nechytatelném prasátku klepl pálkou o stůl, uviděl od rozhodčího druhou žlutou kartu a přišel o další bod. Nakonec prohrál 1:6. Družstvo Havlíčkova Brodu má druhý den turnaje volno, v neděli ho čeká rakouský UTTC Stockerau.

Jediný český zástupce ve 2. fázi Evropského poháru žen TT Moravský Krumlov svedl vyrovnaný souboj s italským ASD Quattro Mori. Zpočátku to vypadalo na jasnou záležitost italského favorita, když Lilijana Adrijanová i Jekatěrina Černavskaja prohrály své úvodní dvouhry. Naději vykřesala Nikita Petrovová. Poradila si s Rossanou Ferciugovou a snížila na 1:2. Pak navíc dokázala Černavskaja porazit jedničku italského celku Andreeu Dragomanovou, v rozhodující dvouhře však ruská obranářka Adrijanová nestačila na Taniu Plaianovou a český klub odešel s těsnou porážkou. V sobotu změří síly se španělským Girbau Vic TT.

Všechna utkání Evropského poháru můžete sledovat v přímých přenosech na streamu ETTU TV.

Evropský pohár 2021/2022, 2. fáze

Soutěž mužů

Skupina A

HB Ostrov Havlíčkův Brod – KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 2:3

Tomáš TREGLER – Pavel ŠIRUČEK 3:0 (3,8,8), Dmitrij PROKOPCOV – Marek BADOWSKI 2:3 (-5,-9,9,2,-5), Michal OBEŠLO – Milosz REDZIMSKI 3:2 (7,3,-8,-8,4), Tomáš TREGLER – Marek BADOWSKI 2:3 (-11,7,-7,9,-1), Dmitrij PROKOPCOV – Pavel ŠIRUČEK 2:3 (-5,9,-10,5,-1).

Skupina B

SF SKK El Niňo Praha – SPG Linz 3:1

Jiří VRÁBLÍK – Samuel KALUŽNÝ 3:1 (4,-8,7,1), Jakub ZELINKA – Kim TAEHYUN 2:3 (11,-12,8,-4,-1), František ONDERKA – Patrik JUHASZ 3:1 (-7,15,9,5), Jiří VRÁBLÍK – Kim TAEHYUN 3:0 (10,5,7).

Soutěž žen

Skupina A

ASD Quattro Mori – TT Moravský Krumlov 3:2

Andreea DRAGOMANOVÁ – Lilijana ADRIJANOVÁ 3:1 (7,-5,7,7), Tania PLAIANOVÁ – Jekatěrina ČERNAVSKAJA 3:0 (13,11,9), Rossana FERCIUGOVÁ – Nikita PETROVOVÁ 1:3 (5,-9,-4,-7), Andreea DRAGOMANOVÁ – Jekatěrina ČERNAVSKAJA 2:3 (10,7,-6,-8,-4), Tania PLAIANOVÁ – Lilijana ADRIJANOVÁ 3:0 (3,6,7).