Hráči Ostravy vstoupili do finále bez ztráty bodu

Tomáš Tregler vyhrál zápas plný zvratů nad Jakubem Kleprlíkem a uklidnil spoluhráče

Dva nejlepší týmy letošního extraligového ročníku mužů zahájily boj o mistrovský titul. Domácí TTC Ostrava 2016 v prvním finálovém utkání porazil SF SKK EL Niňo Praha 4:0 a ujal se v sérii, hrané na tři vítězná utkání, vedení 1:0.

Nebyl to ovšem rozhodně tak jednoduchý souboj, jak by se podle výsledku mohlo zdát. Hosté hráli velmi dobře, jenže v rozhodujících momentech bodoval obhájce titulu. Hned první zápas před zaplněnou halou naznačil, že se diváci rozhodně nudit nebudou. Tomáš Tregler vedl nad Jakubem Kleprlíkem už 2:0 na sety a 4:1, když si vzali hosté oddechový čas. Po něm se za stůl vrátil úplně jiný hráč. Kleprlík začal hrát mnohem odvážněji, získal deset bodů v řadě! a set vyhrál. „Změnil především servis a neskutečně se odvázal. Já jsem naopak hrál pasivněji a nevěděl jsem, jak bych mohl získat bod. Trvalo mi to dva sety, než jsem se zase dostal do hry,“ přiznal po utkání Tomáš Tregler.

V pátém setu došlo k dalšímu zvratu hned na jeho začátku. Kleprlík vedl 2:0, ale rázem to bylo 2:5 z jeho pohledu. Na další zvrat už mu chyběly síly. „Hrál moc dobře, ale já jsem si stále věřil, že to zlomím. Byl to moc důležitý zápas. Petr Korbel mi před utkáním říkal, že to musím pořádně rozjet, což se povedlo. Nechybělo ale mnoho a nevyšlo to,“ dodal Tomáš Tregler.

Na jeho výhru navázali postupně i další hráči domácího týmu. Panagiotis Gionis bez větších problémů přehrál Davida Reitšpise a v souboji dvou leváků byl spokojení ten zkušenější. Srbský reprezentant Aleksandar Karakaševič porazil Antonína Gavlase rovněž 3:0 a domácí byli krůček od vítězství. „Domácí určitě nakoplo to vítězství v prvním zápase. Byla to pro nás velká škoda. Gionis i Karakaševič tak hráli v mnohem větší pohodě a předváděli neskutečné údery. Kdyby byli pod větším tlakem, možná by hráli víc opatrně. My jsme nehráli vůbec špatně, takže smekám klobouk před výkonem domácího týmu,“ konstatoval po utkání Antonín Gavlas.

Ani za stavu 3:0 přitom hosté nic nevzdávali. Vyhlášený bojovník Jakub Kleprlík se do Gionise pustil pěkně zostra a vyhrál úvodní set. Řecký obranář chvílemi běhal ze strany na stranu, svými typickými forhendovými topspiny držel Kleprlíka dál od stolu a diváci nadšeně aplaudovali jejich vzájemným výměnám. Ve čtvrtém setu měl hostující hráč výhodu tří setbolů, ale ani jednu nevyužil, takže se nakonec z vítězství radovali domácí.

Druhé utkání finálové série se hraje zítra opět v Ostravě od 18 hodin a opět jen můžete sledovat živě na streamu: ping-pong.tv

Extraliga mužů 2017/2018

1. utkání finále play off

TTC Ostrava 2016 – SF SKK EL Niňo Praha 4:0

Tomáš TREGLER – Jakub KLEPRLÍK 3:2 (9,7,-4,-5,6), Panagiotis GIONIS – David REITŠPIES 3:0 (7,7,9), Aleksandar KARAKAŠEVIČ – Antonín GAVLAS 3:0 (6,8,11), Panagiotis GIONIS – Jakub KLEPRLÍK 3:1 (-7,8,4,13).