Hráčky Hodonína na úvod Ligy mistryň těsně prohrály

Lucemburčanka Sarah de Nutteová vybojovala rozhodující třetí bod soupeřek

Nejtěsnějším rozdílem prohrály hráčky SKST Stavoimpex Hodonín své úvodní utkání Ligy mistryň. Na turnaji v rakouském Linzi podlehly francouzskému TT Saint-Quentinios 2:3 a soupeřky si tak jako první zajistily postup do semifinále.

Do něj se ovšem mohou stále ještě probojovat i hráčky Hodonína, které v sobotu dopoledne v boji o druhé místo ve skupině čeká rakouský TTC „CarinthiaWinds“ Villach.

Trenér Jaroslav Mikeska postavil očekávanou sestavu, na jedničku japonskou posilu Sakuru Moriovou, na dvojku Polku Natalii Partykovou a na třetí místo v sestavě pak Ukrajinku Solomiyu Brateykovou. Svoji úlohu splnila beze zbytku pouze Moriová, když dokázala vyhrát oba své zápasy.

Naopak, obrovskou dávku smůly a určitě i nervozity si vybrala Natalia Partyková. Hned v úvodním duelu s ruskou obranářkou Polinou Michajlovovou měla po prohraném prvním setu v tom druhém výhodu pěti setbolů. Ztráta vedení 10:5 a následná ztráta setu však její výkon poznamenala i v dalším průběhu celého utkání. Sice dokázala Michajlovové vzít jeden set, ale otočit vývoj zápasu už nezvládla.

Vzhledem k tomu, že Brateyková prohrála s Rumunkou Andreeou Dragomanovou a následně pak Moriová pouze vyrovnala na 2:2, nastoupila Partyková s rozhodujícímu duelu proti Lucemburčance Sarah de Nutteové. Snažila se bojovat ze všech sil a dokonce si vysloužila potlesk za fair play gesto, ovšem nakonec stejně odcházela od stolu velmi smutná. Ve druhém setu vedla 9:5, následně přiznala při vlastním podání prasátko, které neviděli ani rozhodčí. Servis opakovala, místo 10:5 to bylo 9:6 a od té chvíle se Lucemburčanka nadechla k neskutečnému finiši. V setu už neztratila ani míček a pak následně dotáhla zápas a celé utkání do vítězného konce.

Kouč Jaroslav Mikeska byl pochopitelně zklamaný, ale stále pevně věří, že jeho hráčky budou o semifinále bojovat. „Bylo to hodně vyrovnané. Skvěle zahrála Sakura Moriová. Nebyla si přitom úplně jistá, jak se jí bude do obrany proti Michajlovové dařit. Ovšem byl to super výkon. Naopak, myslím, že Solomiya Brateyková nepředvedla na trojce to, co umí. Ten její výkon nebyl dobrý. A Natálka? To je prostě těžké. Proti Michajlovové měla pět setbolů ve druhém setu, pak vedla i ve čtvrtém. Tohle je prostě potřeba proti takovým hráčkám dotáhnout do konce. Stejné to bylo i proti de Nutteové. Je krásné, že přiznala prasátko, ale my jsme viděli, že to vlastně ani prasátko nebylo. Takže bod mínus. Určitě měla na to i tenhle zápas vyhrát, její výkon nebyl špatný, hrála dobře, ale ty koncovky, ty se jí nepovedly. Musíme na tohle utkání rychle zapomenout, čeká nás duel o druhé místo a pak věřím, že i boj o semifinále. Pokud vydrží forma Moriové, věřím, že se mezi čtyři nejlepší můžeme probojovat,“ řekl po utkání hodonínský trenér.

České družstvo s mimořádně jistou Sakurou Moriovou jednoznačně naznačilo, že pro něj postup do semifinále nemusí být pouze snem. Potřebuje však nejprve v sobotním utkání porazit rakouský Villach a pak uspět i v nedělní baráži, do které postoupí tři týmy z druhých míst. A ve hře bude poslední vstupenka do semifinále.

Utkání Ligy mistryň můžete sledovat na stanici ArenaSportTV, duel Hodonína s Villachem je na programu v sobotu 5. prosince od 10 hodin.

Liga mistryň 2020/2021, Linz

Výsledky utkání v základních skupinách

Skupina A: CP Lyssois Lille Métropole – GDCS Do Juncal 3:1. Linda BERGSTROMOVÁ – Janet EFFIAMOVÁ 3:0 (2,3,7), Dora MADARASZOVÁ – Tatiana GARNOVOVÁ 2:3 (-9,4,7,-7,-3), Agnés Le LANNICOVÁ – Raquel ANDRADEOVÁ 3:1 (2,3,-5,6), Linda BERGSTROMOVÁ – Tatiana GARNOVOVÁ 3:0 (9,4,2). TTC Berlin eastside – UCAM Cartagena T.M 3:1. SHAN Xiaona – Maria XIAO 3:0 (3,3,3), Britt EERLANDOVÁ – Li FEN 1:3 (-9,5,-4,-6), Nina MITTELHAMOVÁ – Silvia ERDELJIOVÁ 3:0 (5,5,8), SHAN Xiaona – Li FEN 3:0 (10,7,8).

Skupina B: Girbau-Vic TT – Budarörsi 21 SC 2:3. Charlotte CAREYOVÁ – Szabina SURJÁNOVÁ 1:3 (-7,6,-10,-9), Sofia-Xuan ZHANG – Maria FAZEKASOVÁ 3:0 (9,7,9), Gabriela FEHEROVÁ – Helga DARIOVÁ 3:1 (-8,3,5,4), Sofia-Xuan ZHANG – Szabina SURJÁNOVÁ 1:3 (-5,9,-5,-9), Charlotte CAREYOVÁ – Maria FAZEKASOVÁ 2:3 (-3,7,7,-5,-3). Linz AG Froschberg – Metz TT 3:2. Sofia POLCANOVÁ – Daniela MONTEIROVÁ – DODEANOVÁ 3:2 (-7,6,8,-6,5), Margarita PESOTSKA – Adina DIACONUOVÁ 1:3 (8,-7,-9,-9), LIU Jia – Leonie HARTBRICHOVÁ 3:1 (5,4,-9,2), Sofia POLCANOVÁ – Adina DIACONUOVÁ 1:3 (-8,2,-9,-9), Margarita PESOTSKA – Daniela MONTEIROVÁ – DODEANOVÁ 3:2 (-9,7,-6,6,1).

Skupina C: SKST Stavoimpex Hodonín – TT Saint-Quentinois 2:3. Natalia PARTYKOVÁ – Polina MICHAJLOVOVÁ 1:3 (-7,-11,7,-8), Sakura MORIOVÁ – Sarah de NUTTEOVÁ 3:1 (7,9,-11,8), Solomiya BRATEYKOVÁ – Andreea DRAGOMANOVÁ 0:3 (-5,-5,-8), Sakura MORIOVÁ – Polina MICHAJLOVOVÁ 3:0 (5,9,8), Natalia PARTYKOVÁ – Sarah de NUTTEOVÁ 0:3 (-7,-9,-6).