International Slovak Open Malacky 2016

Klára Witoszová nejúspěšnější hráčkou celého turnaje

V Malackách včera vyvrcholil 6. ročník mezinárodního turnaje mladšího a nejmladšího žactva International Slovak Open Malacky závěrečnými boji v soutěžích dvouher a čtyřher všech kategorií.

V kategorii čtyřher nejmladších žáků narazili Štěpán Brhel s Lukášem Schusterem v semifinále na přemožitele ostatních českých dvojic, pár MSK Čadca Šramo – Kubjatko. Kluci sehráli vyrovnanou partii, v pátém setu byl stav ještě 5:5, koncovka však patřila soupeřům, a tak naši kluci po porážce 7:11 v pátém setu obsadili velmi pěkné 3. místo.

Ve čtyřhře mladších žáků Radim Morávek s Filipem Karlem sehráli souboj o finále též se slovenskou dvojicí Pach, Sviatko. I tento zápas se rozhodoval v pěti setech, tentokrát však byli úspěšnější naši hráči a po vítězství 11:7 postoupili do finále. Zde na ně čekal pár TTV Niedersachsen Matthias, Robben. S těmito soupeři se již střetli v soutěži družstev, kde byli ve čtyřhře úspěšnější němečtí hráči, ale tentokrát bylo vše jinak. Klíčovým okamžikem byla koncovka prvního setu, kdy naši chlapci prohrávali 6:10. Dokázali však srovnat a zvítězili v koncovce 14:12. Zbývající sety byli již zcela v naší režii a zejména díky odvážné aktivní hře zvítězili Radim s Filipem 3:0 a stali se tak celkovými vítězi čtyřhry mladších žáků.

IMG_4097

Radim Morávek s Filipem Karlem ovládli čtyřhru mladších žáků

Ve čtyřhře mladších žákyň Klára Witoszová s Janou Vašendovou nejprve v semifinále porazily Španělky Chaves, Lopéz 3:0 a ve finále narazily na semifinálové soupeřky z družstev Srbky Kovac, Dujmovic z STK Spartak Subotica. Úvodní dva sety měla naše děvčata zcela pod kontrolou a po setech 11:6 a 11:7 vedla 2:0. Ve třetím setu sice měly Klára s Janou drobný výpadek a dovolily soupeřkám uhrát set. Na začátku čtvrtého setu však opět vedly naše holky 4:0, po time-outu soupeřek se bohužel zalekly možnosti vítězství a dovolily soupeřkám obrat. Za stavu 6:10 se možného srovnání zalekly tentokrát soupeřky, Klára s Janou nejen vyrovnaly, ale nakonec dovedly po výsledku 12:10 zápas do vítězného konce, čímž vybojovaly zde v Malackách své již druhé celkové vítězství.

malacky21

Klára Witoszová a Jana Vašendová vyhrály čtyřhru mladších žákyň

Své zastoupení jsme měli i ve dvouhrách, a to právě zásluhou Kláry Witoszové. Klára nejprve v semifinále narazila na Rumunku Adelu Struna. S touto soupeřkou se zde v Malackách utkala již ve svém úvodním vystoupení v soutěži družstev, kdy prohrála 1:3. Tentokrát soupeřku k ničemu nepustila a naprosto koncentrovaným výkonem po setech 11:3, 11:2 a 11:5 postoupila do finále. Ve finále na Kláru čekala Portugalka Patricia Santos (sedmá hráčka ročníku 2004 na turnaji Eurominichamps 2015). Celý první set vedla Klára, a to až do stavu 9:8, kdy se soupeřce podařilo srovnat. Za tohoto stavu se Klára dvakrát nedokázala srovnat s nepříjemným podáním soupeřky a prohrála set 9:11. Druhý set měla pod kontrolou soupeřka, právě díky podání a zvítězila 6:11. Ve třetím setu již Klára začala lépe přijímat, srovnala hru a v koncovce zvítězila 12:10. Čtvrtý set byl tentokrát v režii Kláry, která vyhrála 11:3. Rozhodnutí musel přinést pátý set. Klíčový byl úvod pátého setu, kdy soupeřka vyhrála dva úvodní míče, začala si více věřit, Klára naopak znervózněla a po výsledku 6:11 se z vítězství radovala soupeřka. Klára tak obsadila vynikající 2. místo a s bilancí dvou prvních a jednoho druhého místa byla jednoznačně nejúspěšnější hráčkou celého turnaje.

IMG_4105

Ve dvouhře mladších žákyň našla Klára Witoszová (vlevo) přemožitelku až ve finále

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům a hráčkám, trenérům a rodičům za úspěšnou reprezentaci českého mládežnického stolního tenisu.