Jon Persson zachránil Angers

STEN marketing byl na Ostrově blízko k senzaci

Stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod podlehli ve své “domácí“ premiéře v Lize mistrů francouzskému celku Vaillante Angers po velkém boji 2:3.

Úřadující šampión sehrál s vedoucím celkem francouzské nejvyšší soutěže PRO A naprosto vyrovnanou partii. Díky dvěma bodům skvěle hrajícího Pavla Širučka usiloval do poslední chvíle o cenné vítězství, které si nakonec zásluhou Švéda Jona Perssona přece jen odvezlo favorizované Angers.

Lepší úvod utkání si diváci v Kulturním domě Ostrov ani nemohli přát. Pavel Širuček vlétl na Iona Perssona jako uragán a vyhrál úvodní set 11:5. Švéd se v dalším průběhu souboje dvou útočných hráčů zlepšoval, ale lídr domácího mužstva prokázal i potřebnou bojovnost a po dobře zahraných koncovkách dotáhl zápas do vítězného konce. Také druhá dvouhra večera začala pro úřadujícího českého šampióna nadějně. Nová akvizice STEN marketingu, Tomáš Tregler, se pustil do Japonce Kendžiho Macudairy bez respektu a sebral mu úvodní set. Výborný Asiat však postupně převzal iniciativu a na rozdíl od Perssona dokázal výsledkem zápasu otočit ve svůj prospěch. Za nerozhodného stavu 1:1 proti sobě nastoupili dva nejzkušenější borci obou týmů Petr Korbel a Christophe Legout. Lépe si vedl “francouzský mušketýr“, jehož levačka vybojovala druhý bod favorizovaného Angers. Výhru francouzského celku mohl zpečetit Kendži Macudaira, jenže Pavel Širuček byl proti. V nádherném utkání bojoval jako o život. V důležitém třetím setu prohrával už 2:8 a 3:9, přesto dokázal sadu vyhrát. A to byl impuls k dalšímu náporu mladého českého stolního tenisty, který přes veškerou snahu Macudairy srovnal skóre na 2:2. Premiérové utkání Ligy mistrů na Vysočině gradovalo. Tomáš Tregler se s Ionem Perssonem utkali o rozhodující bod zápasu. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant šel rychle do vedení, ale zkušený Švéd nesložil zbraně. A když s velkým štěstím vyhrál koncovky třetí a čtvrté sady, zachránil favorizovanému Angers vítězství.

Macudaira vers. Tregler IMG_2096

Liga mistrů ve stolním tenisuLogo_Liga_mistr

Skupina C

2. kolo

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – Vaillante Angers 2:3

Pavel ŠIRUČEK – Jon PERSSON 3:0 (5,9,9), Tomáš TREGLER – Kendži MACUDAIRA 1:3 (9,-6,-5,-8), Petr KORBEL – Christophe LEGOUT 0:3 (-6,-8,-5), Pavel ŠIRUČEK – Kendži MACUDAIRA 3:1 (-9,9,10,8), Tomáš TREGLER – Jon PERSSON 1:3 (8,-8,-10,-10).

1.FC Saarbrücken TT – UMMC Jekatěrinburg 0:3.

Další výsledky Ligy mistrů:

Skupina A

Roskilde Bodrtennis – Olimpia Unia Grudziadz 0:3, AS Pontoise cergy – Fakel Gazproma Orenburg 0:3.

Skupina B

SW Werder Brémy – Chartres ASTT 0:3, Eslövs Al – Weinviertel Niederösterreich 3:2.

Skupina D

GV Hennebont – Borussia Düsseldorf 0:3 (Prokopcov – Gionis 0:3), Bogoria Grodzisk Mazowiecki – SPG Walter Wels 1:3..

Aktualizováno: 4. října ve 23:35 hodin