Iveta Vacenovská zničila potah i Švédku Ekholmovou

Česká reprezentantka si večer zahraje o letenku do Ria z Han Ying

Česká reprezentační jednička, Iveta Vacenovská, sehrála v Halmstad Areně další parádní představení. Po výborném výkonu porazila Švédku Matildu Ekholmovou 4:1 na sety, i když od konce druhé sady dohrávala zápas s náhradní raketou. Iveta Vacenovská je tak na evropské olympijské kvalifikaci jedno vítězství od letenky do Ria, o kterou se ještě dnes večer utká s devátou hráčkou světa Němkou čínského původu Han Ying.

Iveta Vacenovská na levorukou Ekholmovou vlétla jako uragán a první set ji nedala šanci na úspěch. V koncovce druhého setu ale přišla nečekaná komplikace. Za stavu 10:9 při jednom z úderů si česká reprezentantka poškodila pálku… „Brutálně jsem o hranu stolu roztrhla potah přímo uprostřed. Musela jsem sáhnout po druhé raketě. To mě samozřejmě na čas rozhodilo. Set a půl jsem si na náhradní pálku zvykala. Ale bojovala jsem dál a to se mi vyplatilo,“ popsala zajímavý okamžik třicetiletá Iveta Vacenovská.

Ekholmová IMG_2357

Švédka Matilda Ekholmová dnes na Ivetu Vacenovskou neměla, prohrála s ní 1:4

Jeji “seznamování“ s náhradní raketou nebylo naštěstí tak dlouhé. Iveta stihla vyhrát důležitou třetí sadu a znovu měla psychicky i herně navrch. “Nevím úplně přesně jakou mám s Matildou bilanci, ale docela jsem si věřila. Pokud totiž hraju dobře a dávám svoje míče, tak s ní vyhrávám. Ale co bylo nesmírně důležité, že jsem vyhrála třetí set na 2:1. To byl klíčový moment celého zápasu.“

Vacenovská IMG_2386

Bojovný, soustředěný výkon dovedl Ivetu Vacenovskou k dalšímu vítězství v turnaji

Bloďatá Švédka se mohla ještě jednou vrátit do zápasu, v koncovce páté sady měla podruhé v průběhu utkání tři setboly. Vacenovská je ale opět odvrátila a když se propracovala k mečbolu, bylo o vítězce rozhodnuto. „Bojovala jsem, sbírala jsem míček za míčkem. Jsem ráda, že to mám za sebou. S tou náhradní pálkou nehraju moc ráda. Doufám, že jsem si nezničila dřevo. Teď si musím na večerní zápas rychle přichystat novou raketu,“ dodala Iveta Vacenovská.

naši v hledišti IMG_2407

Česká reprezentační skupinka na tribuně Halmstad Areny Ivetu povzbuzovala

Finále skupiny (osminky) A mezi Ivetou Vacenovskou a Němkou Han Ying je v Halmstad Areně na programu v 19:30 hodin.

Evropská olympijská kvalifikace

I. stupeň (k.o. systém po „osminkách“)OlaRio-and-Halmstad-logos-small_d5ed2_f_284x160