Jakub Kleprlík a Lucie Žmolíková zvítězili ve Vlašimi

O víkendu se ve Vlašimi konal 46.ročník turnaje mládeže. Vzhledem k vysokému počtu účastníků se hrálo netradičně na patnácti stolech a byla zrušena soutěž čtyřher. Ke smůle pořadatelů přestal odpoledne fungovat rozhlas a rozhodčí měli plné ruce práce uřídil hrozící chaoz. Turnaj se nakonec bez vážnějších problémů dohrál.

Z juniorské špičky se nezúčastnil jen zraněný Jan Urbánek, Největší favorit Jakub Kleprlík potvrdil nasazení a zvítězil. V boji o druhé místo porazil Antonín Schwarzer Lubomíra Žigu, překvapením turnaje byl postup Lukáše Pavlovského do semifinále. Lukáš Pavlovský se musel prokousat kvalifikací a ze skupiny postoupil na úkor Milana Zaunmüllera. V cestě za medailí pak porazil kadeta Františka Plačka a čtvrtého nasazeného Michala Kleprlíka.
Vítěz turnaje v Hustopečích Andrej Grossu vypadl po pětisetové bitvě ve čtvrtfinále se Žigou, překvapením je i postup Michala Máry přes Janču do čtvrtfinále. Janča měl problémy už ve skupině, kdy otočil špatně se vyvýjející zápas s Treglerem a prohrál s Mikulcem.

Po dvou třetích místech na turnajích v Hustopečích a Havířově se povedlo Lucii Žmolíkové vyhrát turnaj. V semifinále vyřadila nasazenou jedničku, domácí Kateřinu Pěnkavovou 3:0 a ve finále porazila svoji loňskou spopluhráčku Moniku Jančovou 3:2. Monika Jančová otočila v semifinále s Lucií Gajanovou v pátém setu ze stavu 5:8. Lucka Gajanová je po odchodu z Ostravy ve velmi dobré pohodě a ping-pong si užívá. Jančové přiznala v koncovce pátého setu míč, který rozhodčí neviděl a za tento Fair-play čin, zasluhu pochvalu.
Ve čtvrtfinálových zápasech se překvapení nekonaly, zato ve skupinách o ně nebyla nouze. Za výkon v Tachově jsem chválil Moniku Prostředníkovou a nezbývá mi, než to zopakovat. Již v kvalifikaci vyřadila nasazenou Ságlovou, ve skupině A pak míchala postupovými kartami. Ve svém druhém zápase dokázala porazit Michaelu Rohlíkovou a pomohla tím k postupu Kateřině Bachurové. Na vzájemné zápasy skončila ve skupině až čtvrtá, opět však zanechala vynikající dojem.
Ze skupiny B nepostoupila Jedna z horkých favoritek Lucie Czyžová, která před turnajem kvůli nemoci týden netrénovala a bylo to na jejím výkonu znát. Na její úkor se do čtvrtfinále probojovala Lucie Chlebcová.
Ve skupině C se o druhé postupující rozhodlo hned ve druhém zápase. Zdena Dyškantová vyhrála nad Nikolou Roubalovou dvě koncovky a celkem zbytečně pustila vlastními chybami soupeřce třetí set. Ve čtvrtém už vedla 6:0, od této chvíle se však Nikola Roubalová vzpamatovala a zápas otočila.
Skupinu D vyhrála v pohodě hrající Gajanová, druhé postupové místo vybojovalala Hudečková přes nasazenou a ve Vlašimi trénující Moniku Kovářovou.