K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Jakub Kleprlík: Každý zápas v PRO A si užívám


Premiérovou sezónu ve francouzské profesionální soutěži PRO A si Jakub Kleprlík dokonale užívá. Sedmadvacetiletý rodák z Broumova je vedle Dmitrije Prokopcova (GV Hannebont) druhým Čechem, který letos tuto elitní evropskou soutěž pravidelně hraje. Bývalý kadetský a juniorský reprezentant České republiky, který má na svém kontě i start na mistrovství světa 2007 v Záhřebu, obléká dres nováčka soutěže TTC Caen. A nevede si vůbec špatně.

“Po šesti odehraných zápasech mám na kontě pět výher a čtyři porážky. Jako tým jsme nasbírali jedenáct bodů za dvě výhry, jednu remízu a tři prohry. V tabulce PRO A jsme zatím na děleném 5. místě. Já osobně jsem kromě jednoho nepovedeného zápasu se svou hrou celkem spokojen, ale stále je ještě hodně věcí, na kterých mohu zapracovat a zlepšit,“ prozrazuje na úvod Jakub Kleprlík.

Který z dosud odehraných zápasů byste označil z vašeho pohledu za nejvydařenější?

“Určitě ten poslední ligový zápas, který jsme sehráli toto úterý na půdě klubu z Istres. Celkově jsme uhráli důležitou remízu a mě se podařilo vyhrát oba své zápasy, když jsem porazil Christopha Legouta 3:0 a Antoina Hacharda 3:1. Osobně si zatím nejvíce cením vítězství nad osobnostmi francouzského stolního tenisu D. Eloi a Ch. Legoutem, které se mi podařilo zdolat bez ztráty setu.“

Jakub Kleprlík startoval vloni v srpnu na Czech Open 2012 v Olomouci

Kdo ještě kromě vás obléká dres letošního nováčka PRO A celku TTC Caen, za který hrával na konci minulého století i Josef Plachý ml.?

“Tuto sezónu hájím barvy klubu TTC Caen společně s německým ex-reprezentantem Zoltanem Fejerem-Konnerthem, členem širšího národního týmu Francie Romainem Lorentzem a francouzským hráčem bosenského původu Admirem Duranspahičem.“

TTC Caen je nováčkem PRO A. S jakým cílem jste vstoupili do letošní náročné sezóny?

“Po loňském postupu z druhé nejvyšší francouzské soutěže PRO B je naším cílem umístění do 8. místa, což zaručuje setrvání v elitní soutěži.“

Jak byste krátce charakterizoval francouzskou PRO A, která patří spolu s německou Bundesligou k nejlepším klubovým soutěžím v Evropě?

“Kvalita hráčů i organizace zápasů v PRO A je na vysoké úrovni. Osobně si vážím možnosti startovat v jedné z nejkvalitnějších soutěží v Evropě a každý zápas si užívám.“

Jaké byli vaše začátky v PRO A? Jak vypadal premiérový zápas?

“Premiéra v soutěži byla více než ostrá. První zápas jsme hráli na půdě loňského mistra Francie a finalisty Ligy mistrů ASTT Chartres, ve druhém utkání jsme pak v Caen přivítali vicemistra loňského ročníku PRO A Pontoise-Cergy. To byl úvod jako hrom, hned na startu jsem měl možnost nastoupit proti špičkovým klubům Evropy, což byla zajímavá a obohacující zkušenost.“

Jakub Kleprlík v reprezentačním dresu při jeho startu na MS 2007 v Záhřebu

Udržet si potřebnou výkonnost pro start v PRO A, to vyžaduje kvalitní tréninkovou přípravu. Jak řešíte tréninkový proces, kde a jak se připravujete na zápasy?

„V minulých letech jsem se připravoval v Ostravě a dojížděl do Francie na zápasy. Loňskou sezónu jsem kromě Francie také startoval v 3. nejvyšší švédské soutěži. A právě během pobytu ve Švédsku jsem měl možnost navštívit tréninkové centrum ve Falkenbergu. Je to menší město na jihozápadě Švédska nedaleko Göteborgu, které má dlouholetou stolnětenisovou tradici. Před začátkem této sezóny jsem se rozhodl změnit přípravu, abych byl lépe připraven na premiérový start v PRO A. Odešel jsem za lepšími tréninkovými podmínkami do již zmíněného Falkenbergu. Bydlím a trénuji tedy ve Falkenbergu a na zápasy do Francie létám většinou z Kodaně. Kromě toho jsem ve Švédsku tuto sezónu odehrál dvě utkání druhé nejvyšší ligy – Superettan.“

Jaké jsou podmínky ve zmíněném tréninkovém centru ve Falkenbergu?

“Tréninkové podmínky ve Falkenbergu jsou velmi kvalitní. Nachází se zde velká moderní hala s veškerým potřebným zázemím pro vrcholový sport. Připravujeme se v pestré tréninkové skupině, kterou tvoří hráči místního klubu v nejvyšší švédské soutěži plus hráči z programu ITTF – FUTURE a několik dalších švédských ligových hráčů pod vedením mistra Evropy ve dvouhře z roku 2000 Petera Karlssona. Takže tréninkové podmínky ve Falkenbergu jsou pro mě optimální, mohu se dobře připravit na tak kvalitní soutěž jakou je PRO A. Zatím jsem maximálně spokojený.“