Japan Open: Xu Xin a Chen Meng

Ma Long vypadl již v osmifinále s krajanem Shang Kun

V japonském Kóbe dnes vyvrcholil výborně obsazený turnaj Super Series seriálu GAC GROUP 2015 ITTF World Tour ve stolním tenisu – Japan Open. Nejcennější singlové tituly si vybojovali reprezentanti Číny Xu Xin a Chen Meng. Také v deblových disciplínách se z prvenství radovaly čínské dvojice. Čtyřhru mužů vyhráli Xu Xin a Ma Long, stejnou soutěž žen ovládly Číňanky Liu Fei a Wu Yang.

Světová a pochopitelně i turnajová jednička, Číňan Ma Long, se ve dvouhře s turnajem rozloučil již v osmifinále. Ma Long skončil na raketě čtyřiadvacetiletého krajana Shang Kun, který to pak dotáhl až do semifinále. Tam jeho pouť turnajem ukončil domácí reprezentant Maharu Jošimura…

Dvouhra žen se v závěrečné fázi proměnila v malé mistrovství Číny. Ani ženská světová jednička na prvenství v Kóbe nedosáhla. Favorizovanou Ding Ning vyřadila v semifinále krajanka Chen Meng, která pak porazila i Liu Shiwen a celý turnaj zaslouženě vyhrála.

logo World Tour 2015 malé

Japan Open 2015

Závěrečné výsledky

DVOUHRA ŽEN

Semifinále: Ding Ning – CHEN Meng (obě Čína) 1:4 (-7,-9,-3,4,-9), ZHU Yuling – Liu Shiwen (obě Čína) 4:2 (2,-5,6,6,-6,3). Finále: CHEN Meng – Zhu Yuling 4:3 (11,-5,-6,4,5,-6,7).

DVOUHRA MUŽŮ

Semifinále: Shang Kun (Čína) – Maharu JOŠIMURA (Japonsko) 3:4 (7,6,-6,-9,-6,5,-8), Fan Zhendong – XU Xin (oba Čína) 3:4 (-7,-8,3,-8,3,4,-8). Finále: Maharu Jošimura – XU Xin 1:4 (9,-2,-12,-7,-7).

ČTYŘHRA ŽEN

Finále: LIU Fei, WU Yang (Čína) – Lin Ye, Zhou Yihan (Singapur) 3:1 (6,-7,9,5).

ČTYŘHRA MUŽŮ

Finále: MA Long, XU Xin – Fan Zhendong, Shang Kun (všichni Čína) 3:2 (8,11,-7,-10,8).