Japan Open: Yu Ziyang a Feng Tianwei

V Japonské Jokohamě dnes vyvrcholil turnaj seriálu GAC GROUP 2014 ITTF World Tour ve stolním tenisu – Japan Open. Slušně zaplněná hala Yokohama Cultural Gymnasium se od svých reprezentantů nejcennějších singlových titulů nedočkala. Džun Mizutani i Kasumi Išikawaová prohráli shodně ve finále. Prvenství si v Jokohamě vybojovali mladičký Číňan Yu Ziyang a Feng Tianwei ze Singapuru. Na domácí zbyly pouze oba deblové tituly, o což se postarali Džun Mizutani a Seija Kišikawa, respektive Ai Fukuharaová a Misako Wakamijaová.

V prvním semifinále dvouhry mužů si šestnáctiletý Číňan Yu Ziyang “podal“ zkušeného Tang Penga z Hongkongu, kterému nepovolil jediný set. V následujícím japonském souboji se Džun Mizutani hodně nadřel, než udolal obranáře Muramacu po dramatickém boji 4:3. Ve finále si však turnajová jednička neporadila s čínským mladíkem, Yu Ziyang vyhrál 4:2 na sety a radoval se z premiérového titulu na okruhu Wordl Tour ve stolním tenisu.

Teprve šestnáctiletý Číňan Yu Ziyang nenašel v Jokohamě přemožitele

Do finále ženské dvouhry se probojovaly dvě nejvýše nasazené hráčky turnaje – Feng Tianwei ze Singapuru a domácí reprezentantka Kasumi Išikawaová. Jedenadvacetiletá Japonka sice vedla 2:1 na sety, ale nakonec si pátý singlový titul na okruhu World Tour vybojovala zkušenější Singapurka Feng Tianwei.

Oba deblové tituly zůstaly doma v Zemi vycházejícího slunce. Čtyřhru žen vyhrály Ai Fukuharaová a Misako Wakamijaová, stejnou soutěž mužů ovládla japonská dvojice Seija Kišikawa – Džun Mizutani.

Japan Open 2014

Závěrečné výsledky

DVOUHRA ŽEN

Semifinále: Feng Tianwei (Singapur) – Li Fen (Švédsko) 4:1 (7,-12,3,7,10), Yu Mengyu (Singapur) – Kasumi Išikawaová (Japonsko) 2:4 (-9,-3,3,8,-9,-7). Finále: Feng Tianwei – Kasumi Išikawaová 4:2 (10,-9,-3,3,5,11).

Poslední Čech v akci na Japan Open – rozhodčí Jiří Novák, řídil semifinále singlu žen

DVOUHRA MUŽŮ

Semifinále: Yu Ziyang (Čína) – Tang Peng (Hongkong) 4:0 (8,10,8,9), Juto Muramacu – Džun Mizutani (oba Japonsko) 3:4 (11,-4,7,-6,-8,5,-5). Finále: Yu Ziyang – Džun Mizutani 4:2 (-8,4,8,-6,4,8).

ČTYŘHRA ŽEN

Finále: Ai Fukuharaová, Misako Wakamijaová (Japonsko) – Feng Tianwei, Yu Mengyu (Singapur) 3:1 (8,6,-7,11).

ČTYŘHRA MUŽŮ

Finále: Chiang Hung-Chieh, Huang Sheng-Sheng (Tchaj-wan) – Seija Kišikawa, Džun Mizutani (Japonsko) 0:3 (-11,-9,-11).