Japonec Harimoto ovládl ITTF World Tour Grand Final

Dnes už asi nikoho nepřekvapí, že je samozřejmě nejmladším vítězem v historii prestižního turnaje

Fenomenální patnáctiletý japonský reprezentant Tomokazu Harimoto přidal do své sbírky další významný triumf. V korejském Incheonu vyhrál dvouhru Seamaster 2018 ITTF World Tour Grand Final. V závěrečném souboji porazil Číňana Lin Gaoyuana 4:1 a stal se pochopitelně nejmladším vítězem tohoto prestižního turnaje.

Měl možná trochu štěstí při losování, protože první čínský soupeř ho čekal až ve finále. Jenže při jeho formě se snad ani o štěstí hovořit nedá. Postupně porazil Němce Patricka Franzisku, Korejce Jang Woojina a Brazilce Huga Calderana.

Ve dvouhře žen se už v semifinále představily výhradně hráčky Číny. Turnaj nakonec vyhrála Chen Meng, která porazila svoji krajanku He Zhuojia 4:1. „Jsem velmi šťastná, že se mi podařilo vyhrát. Pro nás sportovce je každé vítězství cenné, nezáleží na tom, o jaký typ turnaje jde. Je to odměna za vynaložené úsilí. Na finálový souboj jsem se připravovala velmi pečlivě, protože He Zhuojia je pochopitelně skvělá hráčka. Měla jsem svůj den, hra se mi dařila a už se těším na zasloužený odpočinek,“ řekla po triumfu čtvrtá hráčka světového žebříčku.

Na turnaji v Incheonu se představilo šestnáct nejlepších singlistů v obou kategoriích a pak také osm párů ve třech deblových soutěžích. Ve smíšené čtyřhře se na turnaj kvalifikovala i slovenské dvojice Lubomír Pištej, Barbora Balážová. Prohrála hned v úvodním duelu s korejským párem Lim Jonghoon, Yang Haeun 0:3.

Seamaster 2018 ITTF World Tour Grand Final

Finálové výsledky

Dvouhra mužů: Tomokazu Harimoto (Jap.) – Lin Gaoyuan (Čína) 4:1 (4,-13,9,9,9).

Dvouhra žen: Chen Meng – He Zhuojia (obě Čína) 4:1 (-9,5,8,10,7).

Čtyřhra mužů: Jang Woojin, Lim Jonghoon (Kor.) – Ho Kwan Kit, Wong Chun Ting (Hong Kong) 3:2 (-10,11,8,-10,8).

Čtyřhra žen: Hina Hayatová, Mima Itoová (Jap.) – Chen Xingtong, Sun Yingsha (Čína) 3:0 (9,11,10).

Smíšená čtyřhra: Wong Chun Ting, Doo Hoi Kem (Hong Kong) – Jang Woojin (Kor.), Cha Hyo Sim (KLDR) 3:0 (6,8,4).