Japonské kadetky ovládly Hodonín, v kadetech se radovala Evropa

Desetiletá Japonka Miwa Harimotová byla ozdobou turnaje, na zlato však ve dvouhře nedosáhla

V Hodoníně skončil letošní ročník Czech Junior & Cadet Open a neskočil úplně podle předpokladů. V soutěží kadetů a kadetek se totiž favorizovaná výprava Japonska radovala z vítězství pouze v dívčích kategoriích. Dvouhru i čtyřhru kadetů ovládli Evropané.

Velmi zajímavou soutěžící byla vlastně v obou věkových kategoriích desetiletá Miwa Harimotová. Mladší sestra dnes už hvězdného Japonce Tomokazu Harimota ukázala, že hodlá jít ve stopách svého staršího bratra. Ve dvouhře kadetek vyřadila už ve druhém kole evropskou jedničku Rumunku Elenu Zahariovou, jenže ve finále nakonec prohrála se svojí krajankou Kaho Akaeovou. Radost jí tak nakonec asi udělala výhra ve čtyřhře, kde ve finále se svojí spoluhráčkou Yurou Shinoharovou porazili chorvatsko-japonský pár Hana Arapovičová, Kaho Akaeová.

V soutěžích kadetů už se Japonci tolik neradovali. Ve finále dvouhry totiž až třináctý nasazený Rus Denis Izumrudov porazil těsně Japonce Sora Matsushimu 3:2. A ve finále deblu si zase Francouzi Milhane Jellouli, Alexis Kouraichi posvítili na pár Sora Matsushima, Haruki Michihiro. Vyhráli po neuvěřitelně vyrovnané bitvě 3:2 (10:12, 13:11, 9:11, 13:11, 13:11).

Čeští reprezentanti a reprezentantky na turnaji vybojovali dvě medaile. Obě v juniorské kategorii. Zdena Blašková si z Hodonína odvezla bronz ve dvouhře a dvojice František Onderka, Radek Skála stejnou medaili ve čtyřhře. V mladší kategorii byl nejúspěšnější Ondřej Květon, který vypadl až v osmifinále dvouhry kadetů.

2019 ITTF Junior Circuit Premium, Czech Junior & Cadet Open

Finálové výsledky soutěží kadetů a kadetek

Dvouhra kadetů, semifinále: Sora Matsushima (Jap.) – Vladislav Makarov (Rus.) 3:0 (9,8,5), Denis Izumrudov (Rus.) – Louis Laffineur (Bel.) 3:1 (3,-9,5,8), finále: Denis Izumrudov – Sora Matsushima 3:2 (-8,9,-7,8,7).

Dvouhra kadetek, semifinále: Miwa Harimotová (Jap.) – Hana Arapovičová (Chorv.) 3:1 (9,8,-10,5), Kaho Akaeová – Sakura Yokoiová (obě Jap.) 3:1 (-6,4,9,9), finále: Kaho Akaeová – Miwa Harimotová 3:1 (9,-8,11,9).

Čtyřhra kadetů, semifinále: Milhane Jellouli, Alexis Kouraichi (Fr.) – Nicholas Lum, Finn Luu (Austr.) 3:0 (9,4,8), Sora Matsushima, Haruki Michihiro (Jap.) – Vladislav Makarov, Sergej Ryžov (Rus.) 3:1 (-5,10,8,7), finále: Milhane Jellouli, Alexis Kouraichi – Sora Matsushima, Haruki Michihiro 3:2 (-10,11,-9,11,11).

Čtyřhra kadetek, semifinále: Kaho Akaeová (Jap.), Hana Arapovičová (Chorv.) – Ser Lin Qian, Zhou Jingyi (Sing.) 3:0 (2,9,8), Miwa Harimotová, Yura Shinoharová – Ami Shirayamová, Sakura Yokoiová (všechny Jap.) 3:0 (6,12,7), finále: Miwa Harimotová, Yura Shinoharová – Kaho Akaeová, Hana Arapovičová 3:1 (-5,7,3,6).