Japonský debl byl nad síly česko-slovenské dvojice

Podruhé za sebou skončily v Dauhá Hana Matelová s Barborou Balážovou ve čtvrtfinále

Na turnaji WTT Star Contender v katarském Dauhá už po dnešním hracím dni není v soutěžích ani jedno české jméno. Hana Matelová s deblovou partnerkou Barborou Balážovou prohrály ve čtvrtfinále čtyřhry s japonskou dvojicí Hina Hayatová, Miyuu Kiharová 1:3.

Podobně jako na předchozím turnaji se česko-slovenská dvojice do semifinále nepodívá. Nutno ovšem uznat, že Japonky byly lepším párem. „Je to nově složená dvojice, obě hráčky jsou velmi mladé a ještě jsme s nimi nehrály. Na čtvrtfinále se těšíme a věřím, že se nám podaří něco na ně vymyslet,“ říkala před zápasem česká reprezentantka.

V úvodních dvou setech to však nevypadalo, že by společně s Balážovou a oběma trenéry vymyslely účinnou taktiku. V prvním setu uhrály dva a ve druhém tři body. Schylovalo se k debaklu, jenže na začátku třetího setu se povedlo pár míčků a najednou tu byl zajímavý náskok. Česko-slovenská dvojice hrála odvážněji a nutila soupeřky k chybám. Rychlé Japonky najednou prohrávaly 2:10 a set už nezachránily.

Po změně stran ovšem hru opět ovládly. Skvělý servis i příjem, bleskové útoky a skvělý pohyb zdobily jejich hru. Set vyhrály 11:2 a zaslouženě se radovaly z postupu. Hana Matelová s Barborou Balážovou v Dauhá postupem mezi osm nejlepších v obou turnajích potvrdily, že do širší světové špičky právem patří.

WTT Star Contender, Dauhá

Výsledky českých hráčů a hráček

Čtyřhra žen, čtvrtfinále: Hina Hayatová, Miyuu Kiharová – Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) 3:1 (2,3,-5,2).