Japonský triumf v Hodoníně: Uda a Takeučiová

Stříbro Tomáše Polanského ve čtyřhře juniorů

Druhý společný start ve čtyřhře, druhá stříbrná medaile. Taková je bilance česko-slovinské dvojice Tomáš Polanský – Darko Jorgič. Stejně jako na podzimním turnaji světové série v Maďarsku našli Polanský s Jorgičem jediné přemožitele až ve finále. V Hodoníně na Czech Junior & Cadet Open 2016 nestačili na Rakušana Andrease Levenka a Rumuna Cristiana Pleteu.

Finálové utkání čtyřhry juniorů rozhodly dva důležité okamžiky. Ve druhém setu měli Polanský s Jorgičem čtyři setboly, ale ani jeden neproměnili a nakonec prohráli 11:13. Ve čtvrté sadě česko-slovinský pár mocně dotahoval a za stavu 8:10 odvrátil dva mečboly soupeřů. Ten třetí však Levenko s Pleteou zužitkovali ve vítězný bod. Vyhráli 3:1, když ve čtvrtém setu jim k tomu dopomohly tři nechytatelná prasátka od Rakušana Levenka. „Škoda, bylo to určitě hratelné. Kdyby kluci dotáhli do vítězného konce druhou sadu, zápas se mohl vyvíjet jinak. Snad to vyjde při jejich třetím společném startu. Pokud budeme ve finále i na juniorské Evropě budu spokojený,“ konstatoval reprezentační trenér českých juniorů Marek Klásek.

JORGIC Darko, POLANSKY Tomas DSC_2727

Tomáš Polanský a Darko Jorgič vyválčili ve čtyřhře v Hodoníně stříbrnou medaili

Spanilá jízda Slovince Darko Jorgiče dvouhrou juniorů skončila ve finále. Postaral se o to terpve čtrnáctiletý japonský kadet Jukija Uda, který si ve finále poradil s o tři roky starším Evropanem. Uda vyhrál nad turnajovou jedničkou 4:2 na sety a zaslouženě se radoval z prvenství v turnaji. „Před turnajem jsem se cítil ve velice dobré pohodě a věřil jsem, že bych mohl vyhrát. Ale pak na mě padla nervozita,“ přiznal 14letý stolní tenista. „Hlavně ve finále to bylo náročné. Hrálo se už jen na jednom stole, takže na nás byla upřena velká pozornost. Ale zvládl jsem všechny emoce a za výhru jsem moc rád,“ dodal Uda, kterého v Hodoníně ještě čeká start v soutěži družstev.

nejlepší junioři 12742550_

Čtyřlístek nejlepších ve dvouhře juniorů

Finále singlu juniorek svedlo Francouzku Marii Migotovou a japonskou obranářku Kanu Takeučiovou, která v semifinále vyřadila nasazenou jedničku Rumunku Adinu Diaconuovou. A bylo z toho velké drama. Šestnáctiletá Japonka prokázala obrovskou bojovnost, když otočila stav finálového souboje a rozhodující sedmý set vyhrála 11:2. „Opravdu jsem moc spokojená, protože takový mezinárodní turnaj jsem vyhrála poprvé v kariéře. Finále bylo hodně náročné a jsem ráda, že jsem ho zvládla,“ řekla japonská stolní tenistka.

Migotová _DSC_2898

Francouzka Marie Migotová si v Hodoníně vybojovala zlato v deblu a stříbro v singlu

Francouzka Marie Migotová se přece jen jednoho titulu na Czech Junior & Cadet Open 2016 v Hodoníně dočkala. Sedmnáctiletá Migotová se svou reprezentační spoluhráčkou Oceane Guisnelovou ovládly finálový zápas čtyřhry juniorek, ve kterém zvítězily nad srbským párem Tijana Jokičová – Dragana Vignjevicová hladce 3:0.

Czech Junior & Cadet Open 2016

Závěrečné výsledky:

DVOUHRA JUNIORŮ

Čtvrtfinále: Darko JORGIČ (Slovinsko) – Tomaz KOTOWSKI (Polsko) 4:2 (7,-3,1,10,-6,6)., Ju KAJAMA (Japonsko) – Nikita JARUŠIN (Rusko) 3:4 (-10,15,5,-10,6,-5,-8), Jukija UDA (Japonsko) – Andreas LEVENKO 4:3 (-8,12,3,-11,-5,10,7), Alexander CHANIN (Bělorusko) – Anders LIND (Dánsko) 4:3 (-7,11,-2,1,-8,10,6). Semifinále: Darko JORGIČ – Nikita JARUŠIN 4:0 (6,2,8,10), Jukija UDA – Alexander CHANIN 4:2 (16,-6,4,-1,3,9). Finále: Darko JORGIČ – Jukija UDA 2:4 (7,-9,10,-5,-6,-7).

DVOUHRA JUNIOREK

Čtvrtfinále: Adina DIACONUOVÁ (Rumunsko) – Miju NAGASAKIOVÁ (Japonsko) 4:0 (6,8,5,8), Kana TAKEUČIOVÁ (Japonsko) – Audrey ZARIFOVÁ (Francie) 4:0 (7,7,2,13), Marie MIGOTOVÁ (Francie) – Izabela LUPULESKUOVÁ (Srbsko) 4:2 (-5,3,-8,7,14,9), Juko KATOVÁ (Japonsko) – Andreea DRAGOMANOVÁ (Rumunsko) 4:3 (-8,8,-10,8,-9,13,9). Semifinále: Adina DIACONUOVÁ – Kana TAKEUČIOVÁ 0:4 (-7,-8,-11,-6), Marie MIGOTOVÁ – Juko KATOVÁ 4:2 (3,-8,3,4,-10,10). Finále: Kana TAKEUČIOVÁ – Marie MIGOTOVÁ 4:3 (-13,4,12,-10,-5,5,2).

ČTYŘHRA JUNIORŮ

Finále: Tomáš POLANSKÝ, Darko JORGIČ – Andreas LEVENKO, Cristian PLETEA (Rakousko, Rumunsko) 1:3 (-8,-11,5,-11).

ČTYŘHRA JUNIOREK

Finále: Oceane GUISNELOVÁ, Marie MIGOTOVÁ – Tijana JOKIČOVÁ, Dragana VIGNJEVICOVÁ (Srbsko) 3:0 (4,7,9).

Kompletní výsledky Czech Junior & Cadet Open 2016 ve stolním tenisu v Hodoníně najdete na: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2618&category=WJC