Jediná výhra na turnaji TOP 10 mládeže

Štěpán Brhel v pátém kole porazil Francouze Flaviena Cotona

Ani druhý hrací den se třem českým zástupcům na turnaji TOP 10 mládeže ve francouzském Tours příliš nedařilo. V konkurenci nejlepších evropských hráčů a hráček v kategoriích U15 a U19 vyhrál jeden zápas Štěpán Brhel, všechny ostatní pokusy skončily bez úspěchu.

Odchovanec hodonínského stolního tenisu porazil v sedmi setech Francouze Flaviena Cotona, vyrovnaný souboj předvedl také s Belgičanem Tomem Clossetem. Ten ovšem prohrál 2:4. V průběžném hodnocení po šesti kolech je Štěpán Brhel poslední desátý, Martin Šíp je jen o jednu příčku před ním.

Na turnaji se prozatím vůbec nedaří Lindě Záděrové. Ze šesti zápasů nevyhrála ani jeden a má už jen poslední tři pokusy, jak tuto nepříznivou bilanci alespoň mírně upravit. Aktuálně je pochopitelně na průběžném desátém místě.

TOP 10 mládeže 2021, Tours

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra kadetů U15, 4. kolo: Dragos Alexandru Bujor (Rum.) – Martin ŠÍP 4:1 (6,-5,7,8,7), Iulian Chirita (Rum.) – Štěpán BRHEL 4:0 (3,3,10,6), 5. kolo: Štěpán BRHEL – Flavien Coton (Fr.) 4:3 (-5,-6,5,5,7,-7,6), Daniel Berzosa (Šp.) – Martin ŠÍP 4:1 (-9,5,5,5,7), 6. kolo: David Bjorkryd (Švéd.) – Martin ŠÍP 4:1 (8,9,4,-7,8), Tom Closset (Bel.) – Štěpán BRHEL 4:2 (10,-10,6,7,-8,2).

Dvouhra juniorek U19, 4. kolo: Isa Coková (Fr.) – Linda ZÁDĚROVÁ 4:2 (-5,-6,7,6,6,8), 5. kolo: Sophie Kleeová (Něm.) – Linda ZÁDĚROVÁ 4:1 (8,8,-11,9,4), 6. kolo: Jamila Laurentiová (It.) – Linda ZÁDĚROVÁ 4:1 (3,5,5,-8,4).