Jediný Chorvat Zeljko v pátek nezaváhal

David Reitšpies má po prvním dnu na kontě výhru a dvě porážky

Ve francouzském Tours skončil první den turnaje nejlepších mladých stolních tenistů Evropy – TOP 10.

V kategorii juniorů bojuje mezi evropskou elitou český reprezentant David Reitšpies. Sedmnáctiletý stolního tenista pražského El Niňa vstoupil do soutěže pravdy výhrou 4:1 nad Maďarem Nandorem Ecsekim. V dalších dvou sobotních zápasech ale neuspěl, když prohrál s Chorvatem Filipem Zeljkem 1:4, respektive s Němcem Killianem Ortem 2:4.

David Reitšpies zahájil odpolední souboj s Chorvatem Filipem Zeljkem utkání slibně. Vyhrál hladce úvodní set, ale soupeř se z této ztráty rychle oklepal. Změnil taktiku a v dalším průběhu utkání byl aktivnější, když hodně těžil ze svého servisu. “Ještě v pátém setu svitla naděje na zvrat v utkání. David vedl 9:7, ale slibný náskok nedostáhl do vítězného konce. Nedá se nic dělat. Turnaj pokračuje dál, musíme zabrat večer proti Němcovi Ortovi,“ uvedl Marek Klásek.

Zeljko CRO IMG_1145

Chorvat Filip Zeljko se po prvním dnu v čele pořadí soutěže juniorů

Páteční večerní zápas s Němcem Ortem se však pro českého reprezentanta nevyvíjel dobře. David Reitšpies prohrál první tři sety v koncovkách vždy o dva míčky, když ve druhé sadě neproměnil dva setboly. Přesto dál bojoval, snížil na 2:3, ale Němec svou šanci již nepustil. Ort vyhrál šestý set 11:6 a připsal si na konto druhé vítězství v turnaji. “Podle mého názoru, David moc chce. Je bojovný, houževnatý, ale chybí mu uvolněnost, lehkost pohybu. Je to moc na sílu a to je na škodu jeho výkonům,“ konstatoval k sobotním zápasům Davida Reitšpiese na turnaji TOP 10 v Tours trenér Marek Klásek.

Kategorie juniorů je podle očekávání velmi vyrovnaná. Po prvním dnu turnaje je v soutěži jediný hráč, který nepoznal hořkost porážky. Je jím první Reitšpiesův přemožitel v Tours Chorvat Filip Zeljko…

V sobotu 4. října sehraje David Reitšpies další tři zápasy. Od 11:40 hodin se utká s Polákem Patrykem Zatowkou, od 15:40 hodin se Švédem Antonem Kallbergem a v 19:00 hodin s Francouzem Akkuzu.

Vybrané zápasy z turnaje TOP 10 v Tours z 1. a 2. “televizního“ stolu vysílá Internetová televize LAOLA. To se týká i dvou sobotních zápasů Davida Reitšpiese – s Polákem Patrykem Zatowkou, který je na programu od 11:40 hod. na stole č.1 a s Francouzem Akkuzu (od 19:00 hod. na stole č.2). Obě tyto utkání bude v přímém přenosu vysílat internetová televize LAOLA.1: http://www.laola1.tv/en-int/ettu-tv/272.html.

TOP 10 ve stolním tenisulogo TOP 10 Tours

SOUTĚŽ JUNIORŮ

Páteční výsledky Davida Reitšpiese:

I. kolo: David REITŠPIES – Nandor Ecseki (Maďarsko) 4:1 (6,-2,3,8,11); II. kolo: David REITŠPIES – Filip Zeljko (Chorvatsko) 1:4 (2,-7,-9,-5,-9); III. kolo: David REITŠPIES – Killian Ort (Německo) 2:4 (-9,-9,-10,8,7,-6).