Jekatěrinburg vyhrál v Ostravě v Lize mistrů 3:0

Ondřej Bajger jako jediný dokázal uhrát alespoň set, i proto ho trenér Demek chválil

Podle očekávání vstoupili do letošního ročníku Ligy mistrů hráči TTC Ostrava 2016. S favoritem skupiny B ruským Jekatěrinburgem prohráli na domácích stolech 0:3. Utkání mělo hladký průběh přesně, jak tomu napovídá výsledek.

Hosté přijeli pochopitelně v nejsilnějším složení. Všichni tři hráči ještě před týdnem startovali na evropském šampionátu družstev a například Rus Alexander Šibajev porazil v Nantes české reprezentanty Jančaříka i Širučka bez ztráty setu. V Ostravě to úplně snadné neměl. Ondřej Bajger na něho totiž v úvodním zápase hrál velmi odvážně a určitě ho zaskočil. Ruský reprezentant prohrál první set a často nevěřícně kroutil hlavou. „Takhle bych si představoval, aby Ondra hrál pořád. Hlavně pak v extralize. Vím, že na to má, jenže ne vždy mu to jde. Proti Šibajevovi se nebál, pak měl trochu smůlu v koncovce třetího setu a prohrál 1:3. Ale musím ho pochválit za předvedenou hru,“ hovořil o výkonu Ondřeje Bajgera trenér Tomáš Demek.

Hosté se ujali vedení v dalším průběhu už to byla doslova snadná záležitost. Zvlášť, když Felipe Olivares neproměnil v duelu s Dánem Jonathanem Grothem ve třetím setu šest setbolů. Herně propadl, stejně jako pak nestačil zejména fyzicky na Chorvata Andreje Gacinu nejmladší člen ostravského kádru Šimon Bělík. „Olivares nezvládl zápas takticky. Když dodržoval pokyny, držel vlastně s Grothem docela krok. Jenže on pak z ničeho nic opět přejde k tomu, co mu vyhovuje, a bylo zle. Je to škoda, minimálně set měl uhrát. A Šimon to měl hrozně těžké. Gacina je silově někde jinde, zatlačil ho servisem a prakticky k ničemu ho nepustil,“ uzavřel hodnocení Tomáš Demek.

Ostravané hrají druhé a třetí kolo u soupeřů a vlastnímu publiku se představí až 31. října, kdy přivítají dánský Roskilde Bordtennis BTK61.

Liga mistrů, sezona 2019/2019

Skupina B

TTC Ostrava 2016 – TTCS UMMC 0:3. Ondřej BAJGER – Alexander ŠIBAJEV 1:3 (6,-4,-10,-5), Felipe OLIVARES – Jonathan GROTH 0:3 (-7,-5,-10), Šimon BĚLÍK – Andrej GACINA 0:3 (-5,-5,-5).