Jiří Suchánek vyhrál Czech Open 2013 PTT v Ostravě

Na 10. ročníku mezinárodního turnaje handicapovaných stolních tenistů Czech Open 2013 – Para Table Tenis v Ostravě dnes vyvrcholily souteže jednotlivců. Z českých reprezentantů si prvenství ve své kategorii SM2 vybojoval Jiří Suchánek. Na stupně vítězů se ještě dokázali probojovat Martin Zvolánek (SM2), Jiří Žák (SM4), René Tauš (SM5), Daniel Horut (SM7) a Ivan Karabec (SM10), ve všech případech se jednalo o bronzový stupínek.

Jediný český vítěz letošního Czech Open 2013 – Para Table Tenis v Ostravě, Jiří Suchánek, ve finále soutěže vozíčkářů SM2 porazil Ukrajince Olexandra Jezyka 3:2 na sety. Suchánek zpočátku dotahoval náskok soupeře, ale závěr utkání vyzněl jednoznačně ve prospěch českého hráče. “Zase jsem byl sám sobě soupeřem. Hodně jsem si zápas zkomplikoval, naštěstí to bylo s vítězným koncem. Je to hodně o psychice. Pokud si udělám v hlavě pořádek, je to pak úplně o nečem jiném,“ uvedl po finálovém utkání Jiří Suchánek, který na předchozím Czech Open – Para Table Tenis v roce 2011 obsadil druhé místo.

Jiří Suchánek se radí v průběhu finálového utkání s trenérem Milanem Jaškem

Pro Jiřího Suchánka byl ostravský turnaj výbornou přípravou na blížící se mistrovstrví Evropy v italském Lignanu. “To bude úplně jiný turnaj. Každý, včetně mě, che na mistrovství Evropy uspět. V posledních dvou letech se mi docela daří. Porazil jsem světovou trojku a i další přední světové hráče. A letos jsem ze žádného turnaje nepřijel bez medaile. Na tuto bilanci bych rád navázat i na mistrovství Evropy,“ dodal Jiří Suchánek.

Suverénkou ženské kategorie vozíčkářek SF3 byla Slovenka Alena Káňová, která si ve finále poradila s Francouzkou Fillouovou hladce ve třech setech. “Popravdě řečeno jsem měla více práce v semifinále, tam to bylo s Chorvatkou Mužiničovou daleko těžší utkání. Hodně mě potrápila,“ přiznala Alena Káňová, čtyřnásobná medailistka z paraolympijských her.

Slovenka Alena Káňová ovládla v Ostravě soutěž „vozíčkářek“ SF3

Odpoledne již osmadvacet stolů v ostravském sportovním areálu ve Varenské ulici patřilo soutěžím družstev, které vyvrcholí v sobotu 14. září odpoledne.

Kompletní výsledky mezinárodního turnaje handicapovaných stolních tenistů Czech Open 2013 – Para Table Tenis v Ostravě najdete na: www.czechopenostrava.com

Púvodní snímky Františka Zálewského přibližřují některé medailisty turnaje Czech Open 2013 – Para Table Tenis v Ostravě: