Junioři podlehli Japonsku 0:3

Večer na české juniory čeká důležitý zápas se Švédskem

Junioři České republiky dnes na juniorském mistrovství světa ve stolním tenisu v Šanghaji prohráli s favorizovaným Japonskem 0:3. Ve druhém utkání skupiny F, kde se hraje o 1. – 12. místo, se ještě dnes večer střetnou se Švédskem.

Jak David Reitšpies, tak i Tomáš Polanský nevyužili možnost porazit hráče juniorské světové špičky. Za Japonsko nenastoupila jejich jednička, 1. nasazený hráč celého turnaje, Muramacu. Soupeř hrál na tomto mistrovství svůj první zápas, tak byla šance jej více potrápit. Oba dva nakonec sehráli vcelku vyrovnané zápasy. David proti Tsuboiovi prohrál obě koncovky prvních dvou setů a třetí poměrně lehce vyhrál. Ve čtvrté sadě potom vedl 9:5 a směřovalo to vše do pátého rozhodujícího setu. Tsuboi však zariskoval a udělal 6 míčků za sebou. Tomáš Polanský proti Sakaiovi dva sety nemohl najít svou herní pohodu. Ve třetím začal hrát agresivněji, přehrával soupeře. Zvítězil ve třetím a ve čtvrtém setu vedl 6:2. Standa Kučera neměl moc šancí. Jošimura byl nad jeho síly. Všichni Asiaté hrají poměrně dobře do obrany, to se také projevilo v tomto zápase.

Večer zkusí porazit nasazené Švédy, to by jim otevřelo cestu do čtvrtfinále společně s Japonci.

Česká republika – Japonsko 0:3
David REITŠPIES – Juma Tsuboi 1:3 (-9,-8,7,-9), Tomáš POLANSKÝ – Asuka Sakai 1:3 (-6.-7,4,-9), Stanislav KUČERA – Kazuhiro Jošimura 0:3 (-5,-8,-3).