Junioři porazili Portugalce

Česká výprava jde zatím na MS juniorů v Chile od úspěchu k úspěchu. Junioři dokázali zdolat již druhé silné evropské družstvo a dnes večer budou bojovat o konečné páté místo.

Z dějiště mistrovství se ozval trenér juniorů Pavel Steffek:
Srdečně zdravím ze Santiaga, kde jsme před 10 minutami porazili Portugalce 3:1 a v 17 hod. místního času (21:00 CET) se utkáme o konečné páté místo s vítězem utkání Německo – Francie (zatím to vypadá spíše na Němce).
Myslím, že už mohu částečně hodnotit. Dosáhli jsme zde vynikajicího úspěchu, skončíme nejhůře druží z Evropy. Mezi kluky absolutně kraluje Asie, v semifinále jsou všechny asijské týmy.
Hodnotil bych ze dvou pohledů:
Proti evropanům hrajeme bez zábran, hru s nimi máme vyzkoušenou a daří se nám zvrátit i nepříznivé stavy. Fantastické z tohoto pohledu bylo zejména utkání o postup ze skupiny se Švédy. Dva zápasy jsme otočili ze stavu 0:2 na sety, Jakub Kleprlík dokonce odvrátil 4 mečboly ve třetím setu s Ahmedem. Byl to nezapomenutelný zážitek.
V dnešním utkání zahrál výborně Tomáš Konečný (2 body), oproti MEJ se zlepšil na pozici trojky Honza Urbánek. Bojuje a tím pádem i boduje proti papírově lepším hráčům. Naše síla je v týmu a vyrovnanost všech hráčů.
Proti Asiatům jsme sehráli dvě utkání a obě jsme prohráli 0:3. Tato utkání jsme nezvládli hlavně psychicky, hráči mají až přílišný respekt. Zdaleka jsme nepředvedli výkony, kterých jsme schopni. Chce to určitě častější kontakt.

V dnešním závěrečném utkání dostane příležitost i Luboš Žiga.