Juniorky bronz neobhájí

Závěrečnými boji ve skupinách na MSJ v japonském Kobe prošli obě naše družstva bez ztráty kytičky. Junioři v přímém souboji o postup do čtvrtfinále přehráli Švédy 3:0, juniorky potvrdili vítězství ve skupině porážkou Venezuely. Ve čtvrtfinále narazily juniorky na Rumunky a po vyrovnaném průběhu podlehly 2:3. Ve čtvrtfinále vypadli i junioři, kteří nestačili na Korejce.

V prvním zápase nastoupily v repríze finále světového poháru juniorek Martina Smištíková proti Rumunce Dodean. Martina vedla 2:0 na sety, bohužel nedokázala zápas dotáhnout do vítězného konce. V druhém zápase porazila Iveta Vacenovská Neculu, ve třetím jsme podlehli v dalším pětisetovém dramatu – Katka Pěnkavová prohrala se Samarou. Ve čtvrtém zápase nás vrátila do hry Iveta Vacenovská vítězstvím nad rumunskou jedničkou Dodean, v závěrečném zápase však Martina Smištíková nenalezla zbraň na nepříjemnou hru Neculy.
Trenér juniorek Petr Nedoma:
Tak je dobojováno, před chvílí jsme prohráli s Rumunskem 2:3. Nejprve nevyužila Martina Smitíková vedení s Dodean 2:0 na sety a 8:6 ve třetím a 6:2 ve čtvrtém setu. To byl asi klíčový zápas soudě podle dalšího průběhu. Iveta Vacenovská pak nedala šanci Necule a vyhrála 3:0. Katka Pěnkavová stačila se Samarou zachránit první set, který celý prohrávala, poté ještě šla do vedení 2:1 na sety, ale ani to nestačilo na aktivnější Samaru. Iveta Vacenovská potvrdila svou velkou formu a zvedla prapor českého družstva. Třetí set povolila koncentraci, jinak suverénně vyhrála 3:1. Martina Smištíková začala zápas s Neculou řadou lehkých nepřesností. Ve třetím setu to vypadalo, že zvrátíme nepříznivý vývoj zápasu, ale ani vedení 8:3 nedovedla Martina využít. Měli jsme s Rumunkami příliš mnoho nevyužitých šancí na to, abychom postoupili do semifinále. V takovém utkání je to tvrdě zaplaceno.

Výsledky:
Čtvrtfinále juniorek: Čína – Francie 3:0, Russia – Korea 2:3, Španělsko – Japonsko 1:3, Česko – Rumunsko 2:3 (Smištíková – Dodean 2:3 /8,10,-8,-9,-5/ Vacenovská – Necula 3:0, Pěnkavová – Samara 2:3 /8,-8,7,-6,-7/ Vacenovská – Dodean 3:1 /4,6,-4,3/ Smištíková – Necula 0:3).
Čtvrtfinále juniorů: Čína – Tchajwan 3:1, Japonsko – Srbsko 3:0, Česko – Korea 0:3 (Jančařík – Yeo 0:3, J. Kleprlík – Cho 1:3, M. Kleprlík – Lee 0:3), Německo – Polsko 3:1.

1. stupeň
Junioři:
Skupina A: Česko – Švédsko 3:0 (J.Kleprlík – Ryden 3:0 /5,2,4/ Jančařík – Ronningborn 3:1 /-10,9,6,7/ Urbánek – Persson 3:1 /6,-9,9,3/), Čína – Austrálie 3:0.
Pořadí: 1. Čína, 2. Česko, 3. Švédsko, 4. Austrálie.
Skupina B: Korea – Egypt 3:0, Portugalsko – Srbsko 1:3.
Pořadí: 1. Korea, 2. Srbsko, 3. Portugalsko, 4. Egypt.
Skupina C: Japonsko – Kanada 3:0, Polsko – Brazílie 3:2.
Pořadí: 1. Japonsko, 2. Polsko, 3. Kanada, 4. Brazílie.
Skupina D: Tchwajwan – Venezuela 3:0, Německo – Indie 3:0.
Pořadí: 1. Německo, 2. Tchajwan, 3. Venezuela, 4. Indie.

Juniorky:
Skupina A: Čína – Austrálie 3:0, Španělsko – Tchajwan 3:2.
Pořadí: 1. Čína, 2. Španělsko, 3. Tchajwan, 4. Austrálie.
Skupina B: Japonsko – Anglie 3:0, Francie – Maďarsko 3:2.
Pořadí: 1. Japonsko, 2. Francie, 3. Maďarsko, 4. Anglie.
Skupina C: Korea – Kanada 3:0, Rumunsko – Indie 3:0.
Pořadí: 1. Korea, 2. Rumunsko, 3. Indie, 4. Kanada.
Skupina D: Rusko – Brazílie 3:0, Česko – Venezuela 3:0 (Smištíková – Ezzeddine 3:0 /3,5,10/ Pěnkavová – Arasme 3:0 /1,7,3/ Vacenovská – Alzueta 3:0 /6,7,5/.
Pořadí: 1. Česko, 2. Rusko, 3. Venezuela, 4. Brazílie.