Juniorky na finále ProTour se střídavými úspěchy

Po čtyřech kolech dvouhry juniorek na finále ProTour v Malajsii se zatím příliš nedaří Ivetě Vacenovské. Úřadující mistryně Evropy má na svém kontě jedno vítězství a před sebou z pěti zápasů dvě Číňanky. Martina Smištíková si vede o něco lépe, vyhrála již dvakrát a prohrála jen s Číňankami.

Tonda Schwarzer hrál dnes dopoledne v soutěži družstev za Evropu proti Oceánii a svůj zápas vyhrál. Odpoledne nastoupil v semifinále proti severní Americe a byl opět úspěšný. Evropa v semifinále zvítězila 3:0. Finále družstev kadetů i kadetek má stejné obsazení – Evropa proti Číně.
kadeti hrají v seestavě Filus, Ovčarov (oba GER), Freitas (POR) a Schwarzer, kadetky reprezentují Dvorak (ESP), Feher (SaM), Dodean (ROM) a Pergel (HUN).

Soutěži juniorek dominují obě Číňanky, jsou dobré a zřejmě obsadí první dvě místa do semifinále. Dál to už bude hodně vyrovnané, již podle výsledků je zřejmé, že bude každý set, možná dokonce každý míček, hrát velkou roli, což Petr klade holkám na srdce.
Malajsinčanka Fan asi do pořadí v popředí nepromluví, přestože není vyloženě slabá, je technicky slabší a umí jenom forhend. Číňanky jsou jedna pravačka, druhá levačka, hrají docela slušně, ale Martina s nima vždy po nějakém setu vyhrát mohla. Je vidět, že Evropanky před nima mají respekt.