Juniorky skončily před branami finále

Dvě juniorky v semifinále, finálová účast nám utekla. Katka Pěnkavová prohrála s Ruskou Bolshakovou, která předtím vyřadila i Martinu Smištíkovou, a to dokonce stejným výsledkem – 11:9 v sedmém setu. Iveta Vacenovská nestačila v oboustranně kvalitním a bojovném zápase na Španělku Dvorak.

Katce trvalo dva sety, než si zvykla na nepříjemný styl soueřky. Od třetího setu se hrál vyrovnaný zápas. Katka sice ještě prohrála třetí set, pak se však začala karta obracet. V pátém setu dokázala odvrátit mečbol soupeřky, vyrovnaný šestý vybojovala. V sedmém setu se Ruska dostala do vedení 5:1, Katka se rvala a otočila na 9:7 a byla blízko postupu do finále. Ruska se nevzdávala a vynutila si Katčiny chyby. Za stavu 9:10 poradil Kamil Koutný Katce i za cenu toho, že byl vyloučen, ani to už naší reprezentantce nepomohlo.

Iveta Vacenovská nechytla se Španělkou Dvorak ani jeden začátek setu, musela stále dotahovat. Ve dvou setech otočila 8:10 na 11:10, přesto tyto sety prohrála. Většina setů se rozhodovala v koncovkách, v kterých byla soupeřka šťastnější. Ivetě se tak nepodařilo obhájit loňské prvenství a bere bronz.

Ve finále útěchy kadetů nyní vede Michal Obešlo nad semifinálovým přemožitelem Františka Plačka, Turkem Mengem, 2:0 na sety.

Ve hře kromě finálové účasti Plačka s Partykou v mixu kadetů jsou v semifinále čtyřher Pěnkavová s Fracouzkou Grundisch a Schwarzer s Lotyšem Burgisem.