Juniorky vypadly s Ruskami

Družstvo juniorek prohrálo v osmifinále MEJ s Ruskem 0:3 a bude hrát o konečné 9.-.16. místo.

Katka Pěnkavová po prvním prohraném setu s obranářkou Zelenovou našla správný rytmus hry a šla do vedení. 2:1. Nevydržela trpělivost v taktice a kazila mnoho jednoduchých míčů, především pinkem. Škoda, protože částečně bylo vidět, že dodržuje taktiku a i v průběhu zápasu vedla. Byl to svým způsobem klíčový zápas, pokud chtěly juniorky proti Rusku uspět. Mirka Ságlová vedla v průběhu celého prvního setu, v koncovce však byla jistější Prokhorova, která již po celý zbytek zápasu diktovala tempo hry.
S nepříjemně hrající Lemeshevskou si Lucka Žmolíková první dva sety nevěděla rady. V třetím setu již držela krok, přesto to na vítězství nestačilo. Podle mého názoru je výsledek proti Rusku odpovídající momentální připravenosti družstva. Především Pěnkavová nevyhrála proti žádnému vyrovnanějšímu soupeři ani zápas a to je trochu zklamání. Ostatní hrály na úrovni, na kterou mají. Jsem zvědav, jak přistoupí k dalším zápasům o umístění. Z mého pohledu je to šance vylepšit další věci ve hře a především otupělé sebevědomí.

Vylosování ostatních kategorií nám přisoudilo soupeře v osmifinále pro ostatní tři družstva.
Junioři se utkají se Švédskem, kadeti s Dánskem a kadetky opět se Švédskem. Podle mého názoru mají všechna družstva dobré výhlídky na postup do čtvrtfinále. Všechna utkání se začnou dnes ve 14 hod, tedy za pár minut. Obě chlapecká družstva mají velmi dobré vylosování. Nebudeme se koukat hodně dopředu, je třeba jít zápas od zápasu. Přesto si dovolím tvrdit, že pokud obě družstva zvládnou především psychicky své dnešní zápasy, mají velké šance na medaili. V kadetkách je situace velmi vyrovnaná, záleží hodně na momentální formě. Doufám, že ta naše bude dnes lepší než družstva kadetek ze Švédska.

Zápasy dalších kol pokračují až zítra, dnes večer budou hrát pouze juniorky o 9. – 16.místo.