Juniorům se na Italian Junior & Cadet Open příliš nedařilo

Radim Bako je jediným českým hráčem, který ještě zůstal ve hře

V italském Lignanu odstartoval další podnik seriálu ITTF Premium Junior Circuit. Do bojů prozatím zasáhlo v juniorské kategorii šest českých hráčů a hráček, kterým se dařilo se střídavými úspěchy. A samotném závěru hracího dne je štěstí opustilo prakticky úplně. Do druhého kola dvouhry postoupil totiž pouze Radim Bako.

Ve dvouhře juniorů z prvního místa postoupil do hlavní soutěže právě havířovský hráč, který vyhrál všechny tři zápasy své kvalifikační skupiny. Los mu příliš nepřál. V prvním kole sice vyřadil Kanaďana Terence Yeunga, ovšem hned v tom druhém ho čeká nasazená jednička Číňan Xu Haidong.

Z druhého místa se do prvního kola probojovali i ostatní tři čeští junioři. Tam ale jejich cesta skončila. Tomáš Martinko prohrál s Italem Johnem Oyebodem, František Onderka a David Průša pak s ruskými „lvy“ Volinem a Katsmanem.

Juniorkám se nedařilo vůbec . Jana Vašendová vyhrála jediný zápas a skončila ve skupině třetí, Anna Klempererová po třech prohrách obsadila ve skupině poslední místo. Ani v deblových soutěžích to nebylo o moc lepší. Juniorské páry si zahrály druhé kolo, ale to bylo jejich maximum, dvojice Vašendová, Klempererová prohrála hned v kole prvním.

Druhý hrací den turnaje vyvrcholí boje v juniorských kategoriích. V nich bude účinkovat bohužel jen jediný český hráč. Pak přijdou na řadu družstva.

Italian Junior & Cadet Open, Lignano

Výsledky českých hráčů a hráček

Kvalifikace dvouhry juniorů

Skupina 13: Radim BAKO – Oliver Both (Maď.) 3:1 (5,9,-4,10), Radim BAKO – Marco Cappuccio (It.) 3:1 (10,11,-10,9), Radim BAKO – Samuel Cyprich (Sloven.) 3:0 (7,5,4).

Skupina 14: Lev Volin (Rus.) – David PRŮŠA 3:0 (7,8,4), David PRŮŠA – Luka Breznik (Slovin.) 3:1 (-7,5,3,4), David PRŮŠA – Jose Villegas (Kol.) 3:0 (2,5,6).

Skupina 17: Alberto Lillo (Šp.) – František ONDERKA 3:0 (5,7,6), František ONDERKA – Luc Sicard (Kan.) 3:1 (8,6,-11,4), František ONDERKA – Konstantinos Lykostratis (Řec.) 3:0 (9,8,4).

Skupina 19: Marc Gutierres (Šp.) – Tomáš MARTINKO 3:0 (6,13,5), Tomáš MARTINKO – Edison Huang (Kan.) 3:2 (8,1,-11,-9,2), Tomáš MARTINKO – Aleks Krstevski (Chor.) 3:0 (5,3,10).

Dvouhra juniorů, 1. kolo: Radim BAKO – Terence Yeung (Kan.) 4:2 (-10,-8,7,6,11,3), John Oyebode (It. – Tomáš MARTINKO 4:3 (15,2,-9,-7,6,-7,5), Lev Volin (Rus.) – František ONDERKA 4:0 (6,9,9,3), Lev Katsman (Rus.) – David PRŮŠA 4:0 (5,4,6,11).

Kvalifikace dvouhry juniorek

Skupina 6: Darya Kiselová (Běl.) – Jana VAŠENDOVÁ 3:1 (-9,6,7,7), Laura Laiová (Kan.) – Jana VAŠENDOVÁ 3:2 (-12,9,9,-16,6), Jana VAŠENDOVÁ – Gerda Sisanovaiteová (Lit.) 3:0 (8,2,2).

Skupina 12: Ivet Ilievová (Bul.) – Anna KLEMPEREROVÁ 3:0 (9,3,6), Valentina Roncallová (It.) – Anna KLEMPEREROVÁ 3:0 (6,3,6), Emilia Ryliskiteová (Lit.) – Anna KLEMPEREROVÁ 3:1 (-6,7,5,7).

Čtyřhra juniorů, 1. kolo: Radim BAKO, Tomáš MARTINKO – Luc Sicard, David Xu (Kan.) 3:1 (9,-7,7,7), 2. kolo: Oliver Both, Patrik Juhasz (Maď.) – David PRŮŠA, František ONDERKA 3:2 (-6,-6,8,12,9), Lilian Bardet, Jules Rolland (Fr.) – Radim BAKO, Tomáš MARTINKO 3:1 (9,-8,8,4).

Čtyřhra juniorek, 1. kolo: Katarina Strazarová, Aleksandra Vovková (Slovin.) – Anna KLEMPEREROVÁ, Jana VAŠENDOVÁ 3:2 (5,6,-10,-8,5).