Kadeti třináctí, kadetky čtrnácté

Obě kadetská družstva na MEJ v Sarajevu postoupila do osmifinále, kde však kadeti nestačili na Francouze a kadetky na Maďarky. Kadeti vybojovali konečné 13. místo, kadetky byly o místo horší.
Kadeti postoupili do osmifinále druhým místem ve skupině po vítězství nad Slováky a Dány. Kadetky sice ve skupině nevyhrály, v baráži o postup do osmifinále porazily Dánky.
Ze Sarajeva nás pravidelně informuje člen české výpravy Jan Brothánek.

Kadeti na 13., kadetky na 14.místě

25.7.2006, Jan Brothánek

Kadeti, o 13. místo: ČR-Belgie 3:1
Obešlo F. – Guilmin 3:0 (3,6,7), Širůček – Renard 0:3 (-4,-10,-7), Obešlové M+F – Guilmin, Renard 3:0 (3,2,6), Obešlo F. – Renard 3:1 (-14,3,1,7).

Kadetky, o 13. místo: ČR-Slovinsko 0:3
Blašková – Rojko 0:3 (-6,-8,-5), Malíková – Faktoric 0:3 (-6,-7,-3), Blašková, Malíková – Rojku, Garmut 0:3 (-10,-4,-7).

Večerní utkání kadetů skončila vítězstvími

Obě kadetská družstva udržela příslušnost v elitní skupině MEJ. Rozhodla o tom utkání sehraná 24.7. večer. Dnes od 13:00 obě družstva sehrají svá poslední utkání, a to o v obou případech o konečné 13. místo. Kadeti se střetnou s Belgií, kadetky se Slovinkami.

Kadeti, o 13.-16. místo: Dánsko-ČR 1:3
Gammelmark – Obešlo Marek 3:1 (8,10,-9,11), Reenberg – Širůček 0:3 (-7,-6,-7), Gammelmark, Reenberg – Obešlové F+M 0:3 (-4,-6,-4), Reenberg – Obešlo Marek 0:3 (-3,-4,-9).

Kadetky, o 13.-16. místo: Moldávie-ČR 2:3
Iavorschi – Kučerová 1:3 (-7,-4,8,-6), Polcanova – Blašková 3:1 (-8,6,4,6), Iavorschi, Polcanova – Kučerová, Blašková 0:3 (-7,-7,-5), Polcanova – Kučerová 3:0 (9,5,7), Iavorschi – Blašková 1:3 (9,-7,-9,-10).

Kadeti i kadetky prohráli

24.7.2006, Jan Brothánek

Kadeti hráli proti Německu a odešli poraženi 0:3, avšak oba singly i čtyřhu prohráli těsným rozdílem 2:3. Porážka znamená boje o konečné 13.-16. místo.
Podobně si vedly i kadetky, které prohrály s Itálií 2:3. Aneta Kučerová sice uhrála dvě vítězství, ale s Veronikou Malíkovou rozhodující debl prohrály 9:11 v páté sadě.
Do Sarajeva dnes dopoledne dorazil podpořit naši výpravu i předseda ČAST pan Pavel Primus.
Kadeti, utkání o 9.-16. místo: ČR – Německo 0:3
Obešlo M. – Schmidl 2:3 (6,-8,4,-10,-9), Obešlo F. – Walther 2:3 (-9,6,5,-5,-8), bratři Obešlové – Schmidl, Hagemann 2:3 (9,-9,9,-9,-10).
Kadetky, utkání o 9.-16. místo: ČR – Itálie 2:3
Kučerová – Vivarelli 3:2 (11,6,-7,-10,4), Malíková – Macario 0:3 (-9,-7,-5), Kučerová, Malíková – Vivarelli, Macario 2:3 (-16,-10,9,8,-9), Kučerová – Macario 3:0 (11,9,6), Malíková – Vivarelli 0:3 (-8,-5,-5).

Osmifinále konečnou stanicí pro kadetská družstva

Kadeti ČR – Francie 0:3, kadetky ČR – Maďarsko 1:3.
Ani jedno z českých reprezentačních družstev už nemá naději získat medaili. V odpoledních osmifinálových duelech kadeti podlehli lepším Francouzům 3:0 a budou hrát pavouka o 9.-16. místo.
Kadetkám se nevedlo o moc lépe, a jejich prohra s Maďarkami je nasměřovala do stejné pozice, jako kadety.
Pavouk o 9.-16. místo se hraje o konečné umístění. Kadeti narazí na Němce, kadetky čekají Italky.
Kadeti, osmifinále: Česko – Francie 0:3
Širůček – Lavergne 0:3 (-9, -8, -5), M. Obešlo – Le Breton 1:3 (-4, -6, 5, -8), bratři Obešlové – Lavergne, Le Breton 2:3 (-8, -7, 8, 6, -12).
Kadetky, osmifinále: Česko – Maďarsko 1:3
Malíková – Toth 1:3 (-9, -7, 9, -4), Kučerová – Csaki 3:0 (7, 13, 10), Kučerová, Malíková – Toth, Csaki 0:3 (-6, -8, -9), Kučerová – Toth 1:3 (7, -10, -5, -15).

Kadetky budou hrát osmifinále

23.7.2006, Jan Brothánek

První vítězství kadetek přišlo v nejdůležitějším utkání.
Jediné vítězství v baráži nad Dánskem v poměru 3:0 stačilo kadetkám na postup do osmifinále soutěží družstev na MEJ. K hladkému vítězství přispěly svými body v singlech Aneta Kučerová, Dáša Blašková a pár Malíková, Kučerová v deblu.
Kadetky, baráž: ČR – Dánsko 3:0
Kučerová – Jacobssen 3:0 (8,7,9), Blašková – Agerholm 3:2 (7,10,-9,-9,7), Kučerová, Malíková – Jacobssen, Agerholm 3:1 (7,-11,9,5).

Kadetky podlehly Ruskám, v baráži nastoupí proti Dánsku

22.7.2006, Jan Brothánek

Jednoznačné utkání v ruské režii.
Ani ve třetím vystoupení na MEJ v Sarajevu kadetky nedokázaly zvítězit a prohrály s Ruskami 0:3.
Soupěřkami do prolínací baráže budou Dánky. Utkání bude sehráno 23.7 od 11:00.
Kadetky, skupina A, 3. kolo: ČR – Rusko 0:3
Blašková – Cherenkova 1:3 (8,-8,-7,-2), Malíková – Ryabova 0:3 (-4,-11,-4), Kučerová, Blašková – Cherenkova, Ryabova 0:3 (-7,-9,-1).
Ostatní výsledky skupiny:
Rusko – Litva 2:3, Ukrajina – ČR 3:0, Rusko – Ukrajina 1:3, Litva – ČR 3:2, Rusko – ČR 3:0, Ukrajina – Litva 3:1
Pořadí ve skupině
1. Ukrajina 6b., 2. Litva 5b., 3. Rusko 4b., 4. ČR 3b

Přímý postup kadetů

Kadeti postupují přímo do osmifinále.
Družstvo kadetů porazilo v závěrečném utkání Dány 3:1 a z druhého místa ve skupině postupuje přímo mezi nejlepších 16 celků Evropy. Svěřenci trenéra Josefa Plachého st., budou pokračovat až 23.7. v 17:00 v prvním kole KO stupně proti týmu, který postoupí z prolínací baráže.
Kadeti, skupina B, 3. kolo: ČR – Dánsko 3:1
Širůček – Lau 3:2 (-12,8,-8,11,6), Obešlo Fr. – Gammelmark 2:3 (9,6,-5,-8,-9), Obešlové F+M – Lau, Reenberg 3:2 (-11,9,-7,4,11), Obešlo Fr. – Lau 3:1 (-6,10,6,5).
Celkové výsledky skupiny
ČR – Slovensko 3:2, Portugalsko – Dánsko 3:1, ČR – Portugalsko 1:3, Slovensko – Dánsko 3:1, Portugalsko – Slovensko 3:0
Celkové pořadí ve skupině B
1. Portugalsko 6b., 2. ČR 5b., 3. Dánsko 4b., 4. Slovensko 3b

Litevky porazily naše kadetky

České družstvo kadetek nedotáhlo do úspěšného konce nadějně rozehrané utkání s Litvou. I přes nadějné vedení 2:0 po prvních dvou singlech se naše kadetky neradovaly z vítězství nad materiálovými hráčkami z Litvy a podlehly 2:3.
Odpoledními soupeřkami kadetek ČR byly kadetky Litvy. Nástup do utkání byl nadmíru úspěšný, Aneta Kučerová porazila Ievu Venslaviciute 3:1. Nato Dagmar Blašková ve svém prvním zápase na MEJ v životě překvapivě přehrála devátou (!) kadetku Evropy, Egle Stuckyte, 3:2. Stuckyte je velmi nepříjemná hráčka, hrát proti její levačce s trávou na bekhendové straně je vskutku nevšední zážitek. Posíleny dvoubodovým náskokem, Veronika Malíková s Anetou Kučerovou nastupovaly do čtyřhry s cílem rozhodnout utkání. Zápas však našemu páru nevyšel podle představ a pokračovalo se dál. V následujícím souboji jedniček Aneta Kučerová vedla 1:0 a 2:1 na sety, soupeřka vyrovnala po čtvrtém setu na 2:2 (Aneta v jeho průběhu vedla 8:4). V přestávce mezi čtvrtým a pátým setem česká výprava podala námitku proti pálce litevské hráčky (odlepený potah – tráva – na bekhendové straně). Rozhodčí u stolu chtěl nejprve kuriózně povolit potah dolepit, avšak přivolaný vrchní rozhodčí nařídil Stuckyte pálku okamžitě vyměnit za jinou, připravenou. Do pátého setu tedy litevská hráčka nastupovala s odlišnou pálkou na kterou nebyla zvyklá, což se v počátku setu projevovalo. Aneta se ujala vedení, v polovině setu při změně stran vedla 5:3. Od tohoto okamžiku se jí však nepodařilo uhrát žádný míček a Litva se těšila z vyrovnání na 2:2. Do rozhodujícího zápasu tak nastupovala Dagmar Blašková proti zkušenější Venslaviciute. I když Dáša vyhrála první set, soupeřka si nenechala ujít další tři sety i přes bojovnost naší hráčky a převrátila výsledek na litevskou stranu. Družstvo kadetek tak na své první vítězství na MEJ stále čeká. Poslední utkání kadetek ve skupině je na programu 22.7. proti Ukrajině.
Kadetky, skupina A, 2. kolo: Litva – ČR 3:2
Venslaviciute – Kučerová 1:3 (9,-6,-6,-6), Stuckyte – Blašková 2:3 (8,4,-7,-10,-8), Venslaviciute, Stuckyte – Malíková, Kučerová 3:0 (11,5,10), Stuckyte – Kučerová 3:2 (-8,8,-9,9,5), Venslaviciute – Blašková 3:1 (-5,8,10,9).

Kadeti podlehli Portugalcům

21.7.2006, Jan Brothánek

ČR – Portugalsko 1:3 je konečný výsledek druhého utkání kadetské reprezentace.
Utkání zahajoval Marek Obešlo proti 12.hráči evropského žebříčku, leváku Diogo Pinhovi. Marek byl favorizovanému Portugalci vyrovnaným soupeřem, ve 3. a 4. setu vedl 8:4, ale nepodařilo se mu je dotáhnout do vítězného konce a celkově prohrál 1:3. Ve druhém singlu změřili své síly František Obešlo s Diogo Silvou, pro změnu také levákem. Dramatické utkání, plné dlouhých výměn, se vyvíjelo jako na houpačce, František vyhrál hladce první set, ale další dva měl převahu jeho soupeř. Nástup do čtvrtého setu měl lepší soupeř, vedl dokonce 6:3, ale po time-outu trenéra Plachého František vývoj otočil a vyrovnal na 2:2. V rozhodující sadě František opět ztrácel (2:6), ale dotáhl se a oba borci sehráli nervy drásající koncovku plnou bojovnosti a zázračných úderů, kterou František vyhrál 14:12 a vyrovnal na 1:1. V následném deblu těžili Portugalci Pinho a Silva ze svého nezvyklého postavení. O výsledku rozhodl pravděpodobně těsně prohraný 2.set (12:14), bratři Obešlové měli setbol, ale neproměnili. Za nepříznivého stavu tak nastupoval František proti Pinhovi. Pinho, který získává na turnaji stále větší jistotu nedal Františkovi příliš šancí a bezpečně zvítězil. Zítra 22.7 ve 14:00 pokračuje družstvo kadetů závěrečným utkáním ve skupině proti Dánsku.
Kadeti, skupina B, 2. kolo: ČR – Portugalsko 1:3
M.Obešlo – Pinho 1:3 (-9,8,-8,-9), F.Obešlo – Silva 3:2 (4,-8,-5,7,12), F+M Obešlové – Pinho, Silva 1:3 (-6,-12,5,-8), F.Obešlo – Pinho 0:3 (-8,-7,-5).

MEJ – V Sarajevu bylo zahájeno

Vítězný vstup kadetů, kadetky podlehly Ukrajinkám 0:3.
V pátek 21.7. byla rozehrána první utkání prvního stupně soutěží družstev. V hale Skenderija se od 9:00 představila kadetská družstva.
Skupina B družstev kadetů svedla dohromady družstva ČR, Slovenska, Portugalska a Dánska. České družstvo se utkalo v prvním kole se Slováky. Utkání nezačalo dobře, Marek Obešlo podlehl Karasovi 0:3 (-5,-7,-10) a poté Pavel Širůček nestačil na Muchu 1:3 (10, -8,-8,-10), i když třeba ve 3.sadě vedl 7:2 a ve čtvrté měl setboly. Obrat se začal rodit ve čtyřhře, když bratři Obešlové porazili ve třech setech pár Slováčik, Novota (3,2,14). Marek Obešlo ve svém druhém singlu přesvědčivě přehrál Muchu 3:0 (2,5,6) K rozhodujícímu pátému zápasu nastoupil Pavel Širůček a za bouřlivého povzbuzování většiny členů výpravy dokázal porazit Karase, a to i z nepříznivého průběhu zápasu, kdy prohrával 0.2 na sety. Širůček – Karas 3:2 (-7,-6,5,5,8).
V souběžně hraném utkání skupiny B družstev kadetů porazili Portugalci Dánsko 3:1
Kadeti, skupina B, 1. kolo: ČR – Slovensko 3:2
M. Obešlo – Karas 0:3 (-5,-7,-10), Širůček – Mucha 1:3 (10, -8,-8,-10), bratři Obešlové – Slováčik, Novota 3:0 (3,2,14), M. Obešlo – Mucha 3:0 (2,5,6), Širůček – Karas 3:2 (-7,-6,5,5,8).
Kadetky, skupina A, 1. kolo: Ukrajina – ČR 3:0
Trifonova – Kučerová 3:1 (9,-8,10,7), Pesotskaya – Malíková 3:0 (5,9,7), Trifonova, Stepanovskaya – Kučerová, Malíková 3:0 (3,6,5).