K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kadetská reprezentace bez medailí na Czech cadet open 2010 v Hodoníně

Kadetská reprezentace bez medailí na Czech cadet open 2010 v Hodoníně

      Ve dnech 5.-7.února 2010 se konal v Hodoníně další ze série evropských turnajů Czech cadet open 2010. Úroveň turnaje byla ochuzena o nejlepší hráče Evropy, kteří dali přednost turnaji ITTF v Bahrainu, kde se konal současně i kvalifikační turnaj na 1. mládežnickou olympiádu v Singapuru. Evropská špička dává přednost v účasti na lépe obsazovaných a hodnocených turnajích ITTF, jejichž počet v letošní sezóně opět vzrostl.

     V Hodoníně startovalo po 20 kadetech a kadetkách z ČR a Slovenska. Stejným počtem, tj. cca 40 míst doplnilo zbývajících 9 států Evropy. Co do kvantity, ale i kvality to bylo jedno z neslaběji obsazených MM kadetské kategorie v ČR .

      V soutěžích družstev jsme měli jako pořádající země možnost zařadit do soutěže tři družstva kadetů. Hrálo se jako obvykle, 1.stupeň ve skupinách. Postup si vybojovalo družstvo A a to z 1.místa ve své skupině /po vítězství 3:0 nad nasazenými Francouzi B/. Družstvo kadetů C obsadilo po porážce od Polska 1-3  druhé místo a postup.  V utkání o postup do čtvrtfinále prohráli Foff, Koblížek a Sztula /družstvo C/ s Maďarskem B. Družstvo A hrající ve složení Seibert, Reitspies, Bíza, nezopakovalo úspěch z nedávného MM Maďarska a prohrálo o postup do semifinále s nasazenými kadety z Maďarska A 3:1. Jediný bod získali ve čtyřhře. Konečné umístění 5.-8.místo. B družstvo v sestavě Liška, Pavlík, Málek po 3.místě ve skupině hrálo ve 2. stupni o 11.-16.místo a po dvou vítězstvích se jim podařilo hrát až finále útěchy, kde podlehli družstvu Litvy A 1:3 a obsadili konečné 12.místo.

     Kadetky měli v soutěži také tři družstva. Z 1.stupně postoupilo ze skupiny pouze družstvo AŠtefcová, Míková, které v důležitém zápase o druhé místo ve skupině porazilo Rakousko. Ve hře o semifinále sehrálo vyrovnaný boj s nasazenými dvojkami družstvem Rumunska, ale k vítězství chybělo možná i trochu toho štěstí. Po porážce 1:3 obsadilo konečné 5-8.místo.  Družstvu C, složeného z mladších kadetek, Kapounová, Špačková, Blechová a Sikorová se nepodařilo zvítězit v žádném utkání, ale určitě nasbíralo hodně zkušeností. Družstvo B, Kmeťová, Šourová, Novotná Jana zvítězilo v utkání o 9-14.místo s rezervou Maďarska, ale v dalším utkání podlehlo Slovensku B.

     V sobotu pokračovalo mistrovství soutěžemi jednotlivců a čtyřher. Z kadetů si postup z prvního místa i díky nasazení uhráli Seibert, Reitspies, ale také Bíza, který dokázal porazit dva nasazené hráče. Z druhého místa postoupil i Lukáš Foff. Z dalších výsledků stojí za zmíňku pouze výborný výkon Málka, kterého mrzí určitě dva neproměněné mečboly na Gauzyho /Francie/. Po průměrném výkonu v družstvech, hrál v sobotu velmi dobře, ale los skupiny byl k němu krutý. Ve 2.stupni se potom Seibert a Reispies probojovali mezi 16 nejlepších, ale zde oba dva soutěž opustili. V soutěži útěchy, kam byli zařazeni po výsledcích v 1.stupni Pavlík, Málek, Koblížek, Sztula, Polanský a Liška, který se nakonec jako jediný probojoval do semifinále útěchy. Jinak kadeti nezaznamenali žádného výrazného úspěchu. Ve čtyřhrách měl nasazený pár Seibert-Reistspies, volné 1.kolo a soutěž pokračovala až v neděli. Pro onemocnění Seiberta však museli v neděli ze soutěže odstoupit. Trenéru Lubošovi Pěnkavovi se tím rozplynula i poslední šance na zisk medailového umístění. Mezi osmičku nejlepších se ve čtyřhře probojoval pár Málek a Pavlík.

      V soutěží dvouher kadetek se podařilo postoupit v 1.stupni, hrajícím se opět ve skupinách, Kristýně Štefcové a to z 1.místa. Aby se tak stalo, musela se hodně zapotit zejména v prvním zápase se Slovenkou Krščiakovou. V dalších zápasech již podala dobrý a standartní výkon. Ze druhého skupinového místa se podařilo postoupit i Karolíně Míkové, která vybojovala důležité utkání o postup se Srbkou Milojica. Ve 2.stupni hrací se vyřazovacím způsobem, zvítězila v prvním kole pouze Štefcová, ale pochvalu si zaslouží i Míková, která předvedla výborný výkon proti Polce Bajor, aby nakonec odešla poražena. Štefcová v boji o postup mezi 8 prohrála se Srbkou Fenjveši.     Další naše kadetky byly po neúspěchu ve skupinách nasazeny vesměs na mezinárodně zkušenější soupeřky. Jejich výhodou bylo alespoň „evidenční“ místo v žebříčku ETTU. Ani v soutěži útěchy nedokázala žádná naše kadetka ze skupiny: Novotná Jana, Sikorová, Kapounová, Blechová, Kmeťová, Špačková, Šourová, postoupit mezi  posledních 8 hráček. Ve čtyřhrách uspěl pouze smíšený pár Štefcová K.-Lunginer /Rakousko/, který skončil na 5.-8.místě, když byl vyřazen pozdějšími vítězkami. Pochvalu zaslouží i pár Míková se Šourovou.

      Závěrem patří poděkování všem trenérům, kteří pomáhali při vedení v zápasech, ale zároveň je nutné se hodně přemýšlet nad budoucností naší kadetské reprezentace, která nedokáže ani na průměrně a možná i podprůměrně obsazeném turnaji, získat medailové umístění. Hledejme, kde je chyba. Určitě je i v našem systému.