Kang Donghoon připravil El Niňo o postup

Dramatické utkání skončilo vítězstvím Enjoy&Deploy Taverzo

České kluby nemají letos v evropských soutěžích štěstí. Po STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod se s evropskými poháry rozloučili i stolní tenisté El Niňo Praha EHW. Osminásobný český šampión dnes prohrál ve IV. kole Poháru ETTU s nizozemským celkem Enjoy&Deploy Taverzo 2:3. Strůjcem vítězství hostujícího týmu byl Jihokorejec Kang Donghoon, který porazil oba nejlepší hráče pražského El Niňa.

V úvodní dvouhře večera Bai He dobře začal a vyhrál hladce první set 11:4. Jenže mladý Jihokorejec Kang Donghoon se rychle adaptoval na prostředí pražské Kotlářky. Přidal na rychlosti a razanci úderů a rázem byl on pánem na stole. Bai He už nenašel protizbraň a prohrál 1:3 na sety. Antonín Gavlas pak vlétl na Trinko Keena jako uragán. Nizozemská legenda udělala první bod až za stavu 6:0, přesto Keen první sadu ještě vyhrál 12:10. Gavlas už v dalším průběhu nizozemského veterána nepodcenil, vyhrál tři sety po sobě a vyrovnal na 1:1.

Kang G_7983 web

Kang Donghoon byl nejlepším mužem zápasu, postaral se o dva body nizozemského týmu

Po krátké přestávce se představili Kristián Kobes a Rajko Gommers. Domácí stolní tenista byl blízko k zisku úvodního setu. Za stavu 10:8 měl dva setboly, které ovšem levoruký Nizozemec odvrátil. A když se štěstím celou sadu vyhrál 12:10, nakoplo ho to k výbornému výkonu. Devatenáctiletý Gommers ovládl i další průběh utkání a dostal hostující celek podruhé do vedení. Bai He nezačal “záchranářské práce“ v souboji s Keenem nejlépe a musel dohánět náskok velezkušeného soupeře. Ve druhém setu se mu podařilo vysokého soupeře rozhýbat, ale Nizozemec na Kotlářce ukázal, že je stále velkým hráčem. Keen ve čtvrté sadě odvrátil dva setboly domácí jedničky a pak se propracoval k mečbolu. Ještě že ho Bai He dokázal odvrátit a pak dostal zápas do rozhodujícího setu. V ní se rodák z Číny konečně probudil a po vítězství 11:2 vybojoval pro El Niňo vyrovnávací bod. Rozhodnutí měli na raketách Antonín Gavlas a Kang Donghoon. Jihokorejec byl velice rychlý na nohách, jeho tvrdé údery byly mnohdy nechytatelné. A měl i potřebné štěstí, druhý set uzavřel prasátkem o hranu stolu. Gavlas bojoval, Kang Donghoon byl ale jako rozjetý vlak, který nešlo zastavit. Pouze ve třetí sadě zkušený domácí hráč díky ohromné bojovnosti Asiata přibrzdil, ale Kang se z toho rychle oklepal a dotáhl celý zápas pro Enjoy&Deploy Taverzo do „postupového“ konce.

A. Gavlas IMG_8024

Antonín Gavlas porazil Trinko Keena, ale Kang Donghoon byl nad jeho síly

Pohár ETTU mužů 2014/2015logo Poháru ETTU velké

IV. kolo

El Niňo Praha EHW – Enjoy&Deploy Taverzo 2:3

BAI He – KANG Donghoon 1:3 (4,-8,-9,-5), Antonín GAVLAS – Trinko KEEN 3:1 (-10,5,2,10), Kristián KOBES – Rajko GOMMERS 0:3 (-10,-8,-5), BAI He – Trinko KEEN 3:2 (-7,5,-7, 10,2), Antonín GAVLAS – KANG Donghoon 1:3 (-5,-9,8,-6).