Karel Zmrzlý a Jan Mrázek vyhráli soutěž družstev

V Ostravě dnes skončil 10. ročník mezinárodního turnaje handicapovaných stolních tenistů Czech Open 2013 – Para Table Tennis. Také v soutěžích družstev se Česká republika dočkala medaile nejcennější. Kategorii TM4 “pozlatila“ dvojice Karel Zmrzlý – Jan Mrázek. Kromě toho se reprezentanti pořadatelské země radovali ze dvou stříbrných medailí (kategorie TM1-2: Jiří Suchánek – Martin Zvolánek, René Tauš – František Glazar v TM5) a dvou bronzových (Spomenka Habětínková – Beáta Mentznerová v TF4-5 a Jiří Žák a Petr Svatoš v TM4).

Z českého pohledu byla nejzajímavější kategorie TM4. Karel Zmrzlý s Janem Mrázkem v ní překvapili všechny své soupeře. Po semifinálovém vítězství nad reprezentačními spoluhráči Žákem a Svatošem uspěli i ve finále, kde přehráli výborný chorvatský tým Tomislav Spalj – Ivica Vugrinec. “Bylo těžké se neustále soustředit. Turnaj byl dlouhý á namáhavý. Ve finále jsme si to s Honzou užívali. A když už šlo do tuhého, tak Honza zabral a uhráli jsme to,“ poznamenal po finále zkušenější z české dvojice Karel Zmrzlý. Pro jeho mladého parťáka byl ostravský turnaj velkou školou. “Určitě je to můj největší úspěch v kariéře, protože já nikam do světa nejezdím. Byla to paráda. Jsem moc spokojený,“ přiznal Jan Mrázek, který hrál v družstvu po boku Karla Zmrzlého vůbec poprvé. Úspěch českých reprezentantů v této kategorii dovršili bronzovou medailí Jiří Žák a Petr Svatoš.

Česká radost v kategorii TM4: zlatí Mrázek a Zmrzlý, stříbrní Žák a Svatoš

Stříbro v družstvech v Ostravě vybojovala dvojice Jiří Suchánek – Martin Zvolánek, která v kategorii TM1-2 našla jediné přemožitele – Poláky Rafala Czupera a Tomasze Jakimczuka. O druhé “české“ stříbro z týmových soutěží se přičinili René Tauš a František Glazar (TM5).

Bronzovou sbírku kromě již zmíněné dvojice Žák – Svatoš ještě rozmnožily Spomenka Habětínková a Beáta Mentznerová v kategorii TF 4-5. Celkem si handicapovaní stolní tenisté České republiky v Ostravě vybojovali jedenáct medailí, z toho byly dva kovy nejcennější.

K nejúspěšnějším účastníkům ostravského turnaje Czech Open 2013 – Para Table Tennis patřila Brazilka Bruna Alexandreová. Na páteční vítězství v singlu dnes dokázala navázat v soutěži družstev, kterou vyhrála spolu s Jennyfer Parinosovou. “Jsem ráda, že si podařilo v Ostravě vyhrát. Byl to moc hezký turnaj. Finále družstev bylo těžké. Rusky jsou hodně nepříjemné protivnice, není jednoduché je porazit,“ uvedla Bruna Alexandreová.

Brazilka Bruna Alexandreová (vlevo) vyhrála v Ostrravě singl i soutěž družstev

Desátý ročník turnaje handicapovaných stolních tenistů Czech Open 2013 – Para Table Tennis je minulostí. Není pochyb o tom, že se vydařil, což potvrzují slova předsedy organizačního výboru této významné sportovní akce Jiřího Daňka: “Bylo znát, že se tento turnaj uskutečnil v Ostravě již poosmé. Organizoval ho sehraný tým pořadatelú, který za těch osm ročníku nasbíral obrovské zkušenosti. Podle toho také letošní turnaj vypadal. Myslím si, že se po všech stránkách vydařil a lze si jen přát, abychom mohli Czech Open 2013 – Para Table Tennis uspořádat i za dva roky,“ konstatoval Jiří Daněk.

Kompletní výsledky turnaje Czech Open 2013 – Para Table Tennis v Ostravě najdete na: www.ipttc.org/upload/results/files/