Kasumi Ishikawová míří za dalším turnajovým titulem

Japonka vyhrála před týdnem Bulgaria Open, nyní je už ve finále v Olomouci

Ani v semifinále dva nejvyšší favorité na vítězství dvouher turnaje Czech Open nezaváhali. Němec Timo Boll a Japonka Kasumi Ishikawová nebudou chybět v nedělním finálovém programu a je dost možné, že už je nikdo v cestě za tituly nezastaví. Oba si v boji o postup počínali naprosto suverénním způsobem.

Timo Boll podobně jako ve čtvrtfinále neztratil ani v semifinále set. Úřadujícího mistra Evropy Francouze Sammuela Lebessona porazil po třech vítězných koncovkách a měl velikou radost. „Hodně důležitý byl start do zápasu. Chytil jsem správný rytmus a v dalším průběhu zápasu jsem se cítil mentálně velmi silně. Koncovky jsem řešil správně, byl jsem dobře koncentrovaný a mám z toho velkou radost,“ hodnotil zápas Timo Boll.

Jeho finálový souboj vzešel z velmi vyrovnaného souboje Brazilce Huga Calderana a mladého Japonce Tomokazu Harimota. Oba hráči se od začátku střídali ve vítězství jednotlivých setů. Až do pátého dějství, které stejně jako čtvrté získal pro sebe Harimoto.  Zdaleka to však ještě neznamenalo výhru. Brazilec stále držel krok a zápas nakonec rozhodovala až dramatická koncovka sedmého setu. V ní nevyužil Calderano pět mečbolů, naopak Harimoto hned tím prvním postoupil do finále, v němž vyzve Timo Bolla.

Jednička turnaje žen Kasumi Ishikawová si v semifinále snadno poradila se svojí krajankou Yiu Hamamotovou. Zapotila se hlavně ve druhém a třetím setu, ovšem nakonec vyhrála 4:0. „Nebylo to vůbec snadné. Ve třetím setu jsem prohrávala 4:8 a určitě by bylo mnohem těžší pokračovat v zápase za stavu 2:1. Ale koncovku jsem zvládla a jsem opravdu šťastná, že si tady budu moci zahrát ve finále,“ řekla sedmá hráčka světa, která v minulém týdnu zvítězila na turnaji World Tour v Bulharsku.

I v Olomouci si o další turnajový triumf zahraje se další Japonkou Mimou Itoovou. Ta si dokázala poradit s nejlepší obranářkou světa Han Ning z Německa a porazila ji 4:1. „Jsem docela unavená a nemohu popadnout dech,“ usmívala se spokojeně šestnáctiletá Japonka. „Ráda hraju proti obranářkám, s tím nemám problém. Klíčovým momentem zápasu bylo vítězství ve třetím setu 12:10. Dostala jsem se tím do vedení a pak už to udržela.“

Finálový blok zápasů Czech Open začne v neděli 27. srpna ve 12 hodin čtyřhrou žen. Po ní bude následovat finále mužské čtyřhry a obě finále dvouher.

ITTF World Tour Czech Open, Olomouc

Výsledky

Dvouhra mužů, semifinále: Timo Boll (Něm.) – Emmanuel Lebesson (Fr.) 4:0 (3,9,10,10), Tomokazu Harimoto (Jap.) – Hugo Calderano (Braz.) 4:3 (-6,10,-4,4,9,-9,14).

Dvouhra žen, semifinále: Kasumi Ishikawová – Yui Hamamotová (obě Jap.) 4:0 (6,10,11,9), Mima Itoová (Jap.) – Han Ying (Něm.) 4:1 (5,-6,10,5,4).