Kim Donghyun ovládl Bulgaria Open

Vítězové Bulgaria Open zavítají na Czech Open do Olomouce

V bulharském městě Panagjurišče začala evropská minisérie turnajů ITTF World Tour ve stolním tenisu. Až na jednu výjimku, dvouhru žen, vyhráli všechny hlavní soutěže Bulgaria Open reprezentanti Jižní Koreje.

Hlavní postavou turnaje nižší kategorie, tzv. Challenger Series, byl dvacetiletý Kim Donghyun. Mladý jihokorejský reprezentant v Bulharsku vyhrál dvouhru mužů, společně s Cho Eonrae ovládli čtyřhru a návdavkem ještě získal i titul ve dvouhře mužů do 21 let

Ve finále ženského singlu se podle očekávání utkaly dvě hráčky z elitní světové desítky. V čistě “japonském souboji“ si v prvenství v turnaji kategorie Chellenger Series vybojovala světová pětka Kasumi Išikawaová po vítězství nad Ai Fukuharaovou 4:2 na sety.

Išikawaová IMG_4499

Kasumi Išikawaová porazila ve finále Bulgaria Open Ai Fukuharaovou 4:2

Všichni vítězové Bulgaria Open se příští týden představí v Olomouci na turnaji ITTF World Tour ve stolním tenisu – Czech Open 2015.

Bulgaria Open 2015logo World Tour 2015 malé

Závěrečné výsledky

DVOUHRA MUŽŮ ŽEN

Semifinále: LEE Sangsu (Jižní Korea – Kenta MACUDAIRA (Japonsko) 1:4 (6,-3,-7,-7,-9), KIM Donghyun – KIM Minseok (oba Jižní Korea) 4:2 (8,-8,10,-8,8,10). Finále: Kenta MACUDAIRA – KIM Donghyun 3:4 (8,-7,-8,6,-7,4,-8).

DVOUHRA ŽEN

Semifinále: Kasumi IŠIKAWAOVÁ (Japonsko) – YANG Haeun (Jižní Korea) 4:3 (-9,-3,7,-5,9,12,2), JEON Jihee (Jižní Korea) – Ai FUKUHARAOVÁ (Japonsko) 2:4 (9,-6,8,-5,-8,-7). Finále: Kasumi IŠIKAWAOVÁ – Ai FUKUHARAOVÁ 4:2 (7,5,-8,-9,10,7).

ČTYŘHRA MUŽŮ

Finále: Viktor BORDD, Kasper STERNBERG (Dánsko) – CHO Eonrae, KIM Donghyun (Jižní Korea) 1:3 (-8,-10,11,-10).

ČTYŘHRA ŽEN

Finále: JEON Jihee, YANG Haeun (Jižní Korea) – Nanthana KOMWONGOVÁ, Suthasini SAWETTABUTOVÁ (Thajsko) 3:0 (8,10,13).

DVOUHRA MUŽŮ do 21 let

Finále: KIM Donghyun (Jižní Korea) – Tomislav PUCAR (Chorvatsko) 3:1 (3,-7,5,8).

DVOUHRA ŽEN do 21 let

Finále: Miu HIRANOVÁ (Japonsko) – CHOI Hyojoo (Jižní Korea) 2:3 (-8,-4,11,7,-3).