Konečná bilance: 12. místo žen

Porážka s Němkami 1:3 České stolní tenistky zakončily své účinkování na MS 2006 družstev v Brémách porážkou v utkání o konečné jedenácté místo s Německem 1:3. Přesto podaly velmi dobrý výkon a zápas to byl vyrovnaný a všechna utkání se hrála na pět setů. Střetnutí se hrálo v hlavní hale AWD-Domu, kde je již postaven jediný stůl pro semifinále mužů a finále žen. Především pak naše národní družstvo vybojovalo 12. příčku, která je nejlepší v historii samostatné České republiky. Dosud naše ženy skončily dvakrát na 14. místě, před dvěma roky v Dohá a v Ósace 2001.

Oba trenéři nepostavili nejsilnější sestavu a dali ve střetnutí příležitost dalším hráčkám. V našem případě nominovala Marie Hrachová na „trojku“ Hanu Bartošovou, která doplnila hráčky nahoře Ivetu Vacenovskou a Martinu Smištíkovou. Na lavicče tedy seděla naše jednička Renáta Štrbíková a také Jana Dobešová. Německý kouč Joerg Bitzigeio nechal stát Elke Wosikovou a Nicole Struseovou a postavil trio Zhenqi Barthelová, Kristin Silbereisenová a Wu Jiaduo.
V první dvouhře si Smištíková počínala proti úřadující mistryni Německa ve dvouhře Barthelové výborně. Proti jejím rychlým kontrům nad stolem hrála neméně důrazně a vše podložila tradičně dobrým servisem. Naše hráčka ve čtvrtém setu odvracela tři mečboly. V pátém setu zvládla výborně koncovku a zaslouženě vyhrála. Utkání Vacenovské se Silbereisenovou bylo také velmi vyrovnané. Němka působila jistěji ve výměnách, Iveta zase v razanci, ale v rozhodujících chvílích neměla tolik klidu a jistoty. Velmi příjemně překvapila na „trojce“ Hana Bartošová, i přes prohru s Wu Jiaduo 2:3. Přitom na stole rozdíl více než 350 míst na světovém žebíčku v neprospěch naší reprezentantky nebyl vůbec znát. Odvážná útočila a ve výměnách byla často úspěšná. Wu Jiaduo (40. na světě), která si letos dokonce zahrála TOP 12 poté, co loni na podzim dostala německé občanství, se lépe zkoncentrovala v posledním setu a získal ho poměrně hladce. Také čtvrtý singl mezi Barthelovou a Vacenovskou trval pět setů. Česká reprezentantka prohrávala 0:2, ale když přistoupila blíže ke stolu a její kontry se vracely na polovinu soupeřky rychleji, začala mít navrch. Avšak v páté sadě se opět nechávala Vacenovská odtlačit od stolu a Barthelová jí překontrovala.
O 11. místo: Německo – Česko 3:1 (Barthelová – Smištíková 2:3, Silbereisenová – Vacenovská 3:2, Wu Jiaduo – Bartošová 3:2, Barthelová – Vacenovská 3:2).
Trenérka Marie Hrachová: „I přes porážku jsem spokojená s výkonem děvčat. Všechny zápasy byly velmi vyrovnané a například Hanka Bartošová se předvedla v dobrém světle. Martina zahrála skvěle proti Barthelové a vlastně ani Ivetě toho nemohu moc vytknout. Celkově jsme sehrály velmi dobrý turnaj a dvanácté místo si moc cením. Kdybychom hrály o 13. až 24. místo, byly by to pravděpodobně velké nervy, protože šest družstev sestupuje do druhé divize.“