K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Korbel na turnaji Pro-Tour v Japonsku v osmifinále

Korbel na turnaji Pro-Tour v Japonsku v osmifinále

Turnaje Pro Tour se po MS přesunuly na asijský kontinent. Z vítězství v prvním turnaji, jehož pořadatelem byla Korea, se ve dvouhře mužů radoval domácí hráč Oh Sang Eun a ve dvouhře žen hráčka Hongkongu Jiang Huajun. Z českých hráčů se zúčastnil pouze Marek Klásek, k němuž se na druhém turnaji, který právě probíhá v Japonsku, přidal Petr Korbel.

Pro Marka Kláska lépe dopadl korejský turnaj, kde se probojoval do druhého kola hlavní soutěže. V prvním kole porazil singapurského reprezentanta Cai Xiao Li 4:1, pak prohrál se třetím nasazeným Korejcem Joo Se Hyukem 0:4.
V Japonsku Klásek musel hrát již kvalifikaci a podařilo se mu z ní postoupit ze druhého místa ve skupině. V prvním zápase skupiny si 4:1 poradil s Indem Patrikem Mehtou, ve druhém ale prohrál s Japoncem Sakamotou těsně 3:4. V hlavní soutěži ho v prvním kole čekal dobře známý Rakušan čínského původu Chen Weixing a vystavil mu stop v soutěži. Po vyrovnaných setech zvítězil 4:2 Rakušan.
Petr Korbel si vedl o něco lépe. Do hlavní soutěže byl přímo nasazen a hned na úvod svedl boj s mladým Japoncem Kentou Matsudairou. Japonec byl v zápase od začátku o krok, respektive o set, napřed. Až ten poslední lichý set vyhrál Korbel a postoupil do dalšího kola. Jeho soupeřem ve druhém kole byl opět mladý Japonec – Seiya Kishikawa. Ani tento zápas nebyl pro Korbela lehký a hrálo se opět všech sedm setů. Tentokrát Korbel vedl 1:0 a 3:2 na sety, v rozhodujícím sedmém zvítězil 17:15. Korbel hrál v Japonsku všechny dvouhry na sedm setů, ve třetím kole si zahrál třetí sedmisetový zápas, soupeřem mu byl další mladík, tentokrát Číňan Ma Long, který je na deváté příčce světového žebříčku. Korbel nebyl daleko od postupu do čtvrtfinále, vedl 3:2 na sety, ale z vítězství se nakonec radoval Ma Long, pozdější finalista.

Na korejském turnaji nestartovala Čína a mezi osm nejlepších se dostali i tři Evropané – Němec Dimitrij Ovtcharov, Chorvat Zoran Primorac a Švéd Jörgen Persson. Primorac s Perssonem se postarali o největší překvapení. Primorac vyřadil ve čtvrtfinále druhého nasazeného, Korejce Ryu Seung Mina. Joo Se Hyuk se z vítězství nad naším Kláskem neradoval dlouho, o kolo dál prohrál s Perssonem. Jeden čtvrtfinálový zápas byl pouze evropský, a to mezi Ovtcharovem a Perssonem. Medaili si vybojoval zkušenější a zatím úspěšnější Švéd. Pro mistra světa i mistra Evropy Perssona je to první semifinálová účast od olympiády v roce 2000. Primorac ve svých skvělých výkonech pokračoval, v semifinále vyřadil čtvrtého nasazeného Tchajwance Chuana Chih-Yuana. Nestačil až na prvního nasazeného muže, domácího hráče Oh Sang Euna.

Turnaj v Japonsku měl lepší obsazení, startovali i první tři hráči světového žebříčku, Číňané Wang Liquin, Ma Lin i Wang Hao a největším úspěchem Evropy je čtvrtfinále mladého Němce Dimitrije Ovtcharova. Na své cestě za tímto umístěním nejdříve vyhrál kvalifikační skupinu, v prvním kole na jeho pálce zůstal Francouz Damien Eloi. Ve druhém díky Ovtcharovi opět neuspěl Korejec Ryu Seung Min a ve třetím další Korejec Joo See Hyuk, který oplatil porážku z Koreje Perssonovi. Až ve čtvrtfinále Ovtcharova zastavila světová dvojka Wang Liquin, s nímž prohrál o kolo dříve Primorac.
Vítězem turnaje v Japonsku se stal Wang Hao.

I ve dvouhře žen se do osmičky nejlepších dostaly na korejském turnaji Pro Tour Evropanky – Rakušanka čínského původu Liu Jia a Němka čínského původu Wu Jiaduo. Pro obě bylo toto umístění maximem. Finále bylo záležitostí Hongkongu a vyhrála v něm Jiang Huajun s Lin Ling.
V Japonsku se mezi osmi nejlepšími objevily už jen Asiatky, do šestnáctky se ještě probojovala Asiatka startující za USA Gao Jun a opět Liu Jia hrající za Rakousko. V semifinále už byla jen vítězka z Koreje Jiang Huajun, která vyřadila světovou jedničku Číňanku Zhang Yining a tři zástupkyně Číny. V čínském finále vyhrála Wang Nan s Guo Yan.