Královéhradecký Sokol v semifinále play-off

Nejlepšími hráči utkání “dvoubodoví“ Jakub Crha a Martin Pavlica

Stolní tenisté Sokola PP Hradec Králové 2 Imeda si poprvé v historii zahrají semifinále play-off české Extraligy. Svěřenci trenéra Michala Lebedy st. dnes v rozhodujícím čtvrtfinálovém utkání zvítězili nad Slavojem Severotukem Ústí nad Labem 4:2 a celou sérii ovládli poměrem 3:2. Královéhradecký Sokol se v semifinále střetne s obhájcem mistrovského titulu STEN marketingem HB Ostrov Havlíčkův Brod.

Rozhodující bitvu o postup do semifinále Extraligy začali lépe hosté. Sedmnáctiletý lídr Slavoje Tomáš Polanský měl s Martinem Hanákem problémy jen v prvním setu, jinak ale celkem s jistotou vybojoval první bod ústeckého celku. Druhá dvouhra byla daleko vyrovnanější, alespoň co se poměru setů týká. Tomáš Kabelka dokázal v souboji s Jakubem Crhou dvakrát srovnat krok, jenže rozhodující sada patřila jednoznačně domácímu hráči. Za nerozhodného stavu 1:1 se potřetí v této sérii utkali Martin Pavlica a Jakub Seibert. Oba soupeři se prostřídali ve vedení. O všem opět rozhodl pátý set. Na jeho konci se z druhého bodu pro Sokol radoval Martin Pavlica. V následujícím souboji jedniček obou týmů uštědřil výborně hrající Jakub Crha ústeckému Tomáši Polanskému první porážku v play-off a zvýšil vedení Sokola na 3:1. První mečbol královéhradeckého celku měl na raketě Martin Hanák, ale s Jakubem Seibertem si neporadil. Ve třetí sadě sice soupeři utekl z pěti mečbolů, ale nakonec stejně prohrál 1:3 na sety. Drama pokračovalo, o postupujícím do semifinále play-off rozhodla až šestá dvouhra večera. Úvodní set pro sebe získal Tomáš Kabelka, jenže Martin Pavlica se postupně zklidnil a vybojoval vítězný bod, který královéhradecký Sokol posunul mezi čtyři nejlepší celky letošního ročníku české Extraligy.

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Mistrovství České republiky družstev ve stolním tenisu

Čtvrtfinále play-off

Sokol PP Hradec Králové 2 Imeda – Slavoj Severotuk Ústí nad Labem 4:2

Martin HANÁK – Tomáš POLANSKÝ 0:3 (-11,-7,-5), Jakub CRHA – Tomáš KABELKA 3:2 (4,-7,6,-6,2),  Martin PAVLICA – Jakub SEIBERT 3:2 (-10,3,6,-13,5), Jakub CRHA – Tomáš POLANSKÝ 3:1 (8,9,-8,6), Martin HANÁK – Jakub SEIBERT 1:3 (-10,-12,14,-7), Martin PAVLICA – Tomáš KABELKA 3:1 (-6,9,5,3). Konečný stav čtvrtfinálové série: 3:2 – do semifinále postupuje Sokol PP Hradec Králové 2 Imeda.

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://old.ping-pong.cz/category/extraligam-vysledky/.