Kučerová třetí na Finlandia Open!

Na Finlandia Open v Helsinkách (8. – 11. prosince) startovali tři čeští stolní tenisté a z nich nejlepšího výsledku dosáhla Aneta Kučerová. Hráčka Spartaku Hluk obsadila třetí místo, když prohrála v turnaji jen jednou – s pozdější vítězkou Ruskou Světlanou Krekinovou.

Na Finlandia Open v Helsinkách (8. – 11. prosince) startovali tři čeští stolní tenisté a z nich nejlepšího výsledku dosáhla Aneta Kučerová. Hráčka Spartaku Hluk obsadila třetí místo, když prohrála v turnaji jen jednou – s pozdější vítězkou Ruskou Světlanou Krekinovou.

Kučerová, nasazená až jako číslo 18, šla po prohře v osmifinálr s Krekinovou do oprav, kde vyřadila velmi dobrou hráčku, Bulharku Kašabovovou v sedmi setech a potom už se propracovala až na třetí příčku. V  utkání o bronz porazila Rusku Olgu Šišmarevovou. Singl se hrál málo vídaným způsobem o konečné pořadí.

Dvouhra žen – kolo vítězů
Kučerová – Aasebová (Nor.) 4:1 (9,5,-7,11,5), 2. kolo: Kučerová – Vasiljevová (Ukr.) 4:3 (-6,8,-6,6,4,-8,7). Osmifinále: Kučerová – Krekinová (Rus.) 1:4 (-4,-5,8,-13,-5).

Opravy
1. kolo: Kučerová – Rozínková 4:2 (9,-7,5,-9,9,2), 2. kolo: Kučerová – Fuhrerová (Švýc.) 4:2 (7,-6,-8,9,8,4), 3. kolo: Kučerová – Vlasovová (Rus.) 4:3 (13,8,6,-6,-4,-10,8), 4. kolo: Kučerová – Kašabovová (Bul.) 4:3 (-7,8,13,8,-5,-10,6), 5. kolo: Kučerová – Owenová (Wales) 4:2 (5,9,-12,13,-9,6). O 3. místo: Kučerová – Šišmarevová (Rus.) 4:3 (9,5,-7,9,-9,-5,1). Finále: Krekinová – Soročinská (Ukr.) 4:0.

Trenérka Kučerové a manažerka mládežnické reprezentace Andrea Botková, která vedla naši minivýpravu, říká: „Pro Anetu je to životní výsledek mezi dospělými. Prohrála jen s celkovou vítězkou a vyhrála osm zápasů. Daniela Rozínková obsadila 24. místo a Michal Lebeda musel po šest odehraných zápasech vzdát kvůli bolestem žaludku.“ Daniela Rozínková z SK Dobré byla nasazena podle zúčastněných na světovém žebříčku jako 34. hráčka, takže její 24. místo je dobrým počinem.

Kolo vítězů
1. kolo: Rozínková – Lundová (Švéd.) 4:2 (7,8,-10,-5,6,1O), 2. kolo. Rozínková – Kašabovová (Bul.) 0:4 (-6,-8,-6,-7). V Opravách porazila Rozínková Finku Boleniusovou a Lucemburčanku de Nutteovou.
O 17. – 32. místo
1. kolo: Rozínková – Exarchou (Řec.) 1:4 (10,-9,-8,-7,-9). Oprava: Rozínková – Bergströmová (Švéd.) 1:4 (-6,-9,9,-5,-4). O 23. místo. Rozínková – Diekerová (Niz.) 1:4 (-7,8,-11,-9,-12).

Dvouhra mužů – kolo vítězů
1. kolo: Lebeda – Aulie (Nor.) 4:1 (10,6,-10,4,9), 2. kolo: Lebeda – Loso (Švéd.) 2:4 (6,-1,9,-9,-0,-7).
O 65. – 96. místo
Lebeda – Sandell (Švéd.) 1:4 (-11,-6,-10,9,-7), Lebeda – Libene (Est.) 4:2 (7,-7,-4,8,8,6), Lebeda – Skučas (Lotyš.) 2:4 (-3,-7,8,14,-8,-9), Lebeda – Jefrojkin (Rus.) 0:4 (-8,-11, wo). O 87. místo: Lebeda – Flaglien (Nor.) 0:4 wo.
Finále: Jon Persson (Švéd.) – Angles (Fr.) 4:2. O 3. místo: Le Breton (Fr.) – Chung Wai Lung (Niz.) 4:2. O 5. místo: Pysar (Ukr.) – Lorentz (Fr.) 4:3.