Li Bin a Marko Jevtovic

Li Bin a Marko Jevtovic potvrdili své turnajové nasazení a stali se vítězi 4. ročníku Junior Czech Open 2005 v Hluku.

Zápas Maďarky Li Bin se jevil jako jednoznačný. První dva sety její finálová soupeřka Sonia Paukovic z Chorvatska prohrála 6 a 5 a vypadala, že neví, co dál. Třetí set ovšem Li Bin začala kazit, Chorvatka se chytla, vyhrála 6, hned na to další set 9 a bylo zde drama. V páté sadě vedla Li Bin 5:1, 8:6 a 10:7, ale proměnila až osmý mečbol.

Na vítěze Marka Jevtovice to v jednu chvíli také nevypadalo. Jevtovic sice vyhrál první set, druhý a třetí ale skončil 6 pro jeho soupeře Francouze, Emmanuela Lebessona. Ve čtvrté sadě za stavu 3:0 pro Francouze si Jevtovic vzal time out a set vyhrál. V páté sadě již od začátku Jevtovic vedl a vítězství si již nenechal ujít.

Ve finále útěchy se ani Gajanové nepodařilo zdolat tureckou hráčku Ildiz. Lucka sehrála první dva sety naprosto vyrovnané. V prvním byl stav 9:9, soupeřka vyhrála 11.9, ve druhém měla Lucka 3 setboly, které neproměnila a Ildiz vyhrála 12. Třetí set už byl v režii Turkyně, která ho vyhrála 6.

Se svým výkonem v Hluku může být z juniorek snad spokojená právě Gajanová, možná ještě Žmolíková.