Liga mistrů: Borussia – STEN marketing 3:1

Bodoval pouze Masataka Morizono, který smetl Gionise

Stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod prohráli ve 3. kole základní části Ligy mistrů v Düsseldorfu s domácí Borussií 1:3.

V úvodní dvouhře večera na sebe narazili velcí soupeři z mládežnických kategoriích Patrick Franziska a Pavel Širuček. Dlouho vyrovnaný duel rozhodla koncovka třetí sady. Německý reprezentant za stavu 9:9 zahrál z těžké pozice nechytatelné prasátko a v následující výměně setbol proměnil. Šťastně vyhraný set Franzisku uklidnil a ten vybojoval první bod Borussie. Následující zápas jedniček obou týmů měl poněkud jiný průběh. Masataka Morizono na stole jasně kraloval a skvělého obranáře Panagiotise Gionise rozebral nevídaným způsobem. Dvacetiletý Japonec vyhrál hladce 3:0 a bylo vyrovnáno.

radost lavičky IMG_7961

Radost na lavičce českého mistra po vítězství Morizona nad Gionisem

Po přestávce začal Tomáš Tregler v souboji s Indem Achantou s velkým respektem. Po prohraném prvním setu se ale do svého zkušenějšího soupeře zakousl. Byl aktivnější a zaslouženě otočil stav na 2:1 ve svůj prospěch. Škoda čtvrté sady. Tregler v ní vedl 5:2, jenže náskok neudržel a domácí stolní tenista dotáhl zápas do rozhodujícího pátého setu. V něm se situace opakovala, český reprezentant se opět dostal do vedení, tentokrát 4:1. Achanta především díky dobrému servisu ale znovu kritickou situaci zvládl. Na “otočce“ už vedl 5:4, nakonec Ind vyhrál 11:7 a získal pro Borussii veledůležitý druhý bod.

Achanta IMG_8055

Kamal Achanta se raduje z vítězství nad Tomášem Treglerem

Masataka Morizono to měl ve svém druhém vystoupení hodně těžké. Třiadvacetiletý Patrick Franziska předváděl skvělý stolní tenis. Japonský reprezentant bojoval o každý míček, na o hlavu vyššího Franzisku to ale tentokrát nestačilo. Favorizovaná Borussia vyhrála 3:1 a připsali si do tabulky skupiny D druhé vítězství.

El Niňo v neděli v Kyjevě

V neděli 1. listopadu čeká stolní tenisty SF SKK El Niňo Praha EHW zápas III. kola Poháru ETTU. Svěřenci trenéra Josefa Plachého se od 15:00 hodin představí v Kyjevě v souboji s domácím celkem Trade Alliance, jehož jedničkou je i v Čechách známý Ukrajinec Alexander Diduch. El Niňo odletělo do Kyjeva v kompletním složení, tedy s trojlístkem hráčů Bai He, David Reitšpies a Kristián Kobes. Vítěz nedělního utkání v Kyjevě se ve IV. kole Poháru ETTU utká s účastníkem francouzské PRO A Istres TT.

Liga mistrů ve stolním tenisu

Skupinová fáze soutěže

Skupina D

Borussia Düsseldorf – STEN Marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod 3:1

Patrik FRANZISKA – Pavel ŠIRUČEK 3:1 (-8,5,9,7), Panagiotis GIONIS – Masataka MORIZONO 0:3 (-6,-4,-5), Achanta KAMAL – Tomáš TREGLER 3:2 (7,-6,-9,8,7), Patrik FRANZISKA – Masataka MORIZONO 3:0 (8,4,9).