K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Liga mistrů má za sebou polovinu úvodní fáze


Češi bojují v prestižní soutěži se střídavými úspěchy. Nejspokojenější může být Lubomír Jančařík

V nejprestižnější pohárové soutěži v Evropě, kterou je Champions League či Liga mistrů, mají účastníci za sebou polovinu utkání v základních skupinách. Někteří z nich mají už nyní prakticky jistý postup, jiní naopak budou o dvě místa do play off ještě usilovně bojovat.

Konkrétně v mužské soutěži lze jen těžko předpokládat, že by ve skupině A dokázali soupeři zkomplikovat vítězství obhájci trofeje Borussi Düsseldorf, ve skupině B ruskému TTSC UMMC z Jekatěrinburgu či spolufavoritovi celé soutěže TTC Fakel Gazprom Orenburg. Podobně suverénně si v ženské soutěži vedou loňský vítěz chorvatský Dr. Časl, německý TTC Berlin Eastside, rakouský Linz AG Froschberg a polský KTS Enea Siarka Tarnobrzeg.

Čeští zástupci rozehráli soutěž trochu odlišně a po polovině utkání v základních skupinách jsou rozdílné i jejich ambice. Muži TTC Ostrava 2016 prohráli ve skupině A doma s francouzským AS Pontoise Cergy 0:3, pak v Portugalsku se Sporting Clube De Portugal 2:3 a v Düsseldorfu s domácí Borussií 0:3. Cílem českého mistra tak zůstává boj o třetí příčku, zajišťující účast ve čtvrtfinále Poháru ETTU. K tomu by jim mohla pomoci výhra a lepší vzájemné utkání se Sporting Clube De Portugal, který přivítají na začátku prosince v Ostravě. Bude však potřeba, aby se k Tomáši Treglerovi, který zařídil oba body v prvním duelu na jihu Evropy, přidal i některý z jeho spoluhráčů

Ženy SKST Hodonín-Stavoimpex mají naopak poměrně slušné vyhlídky na postup ze skupiny D. V prvním utkání sice prohrály s polským Tarnobrzegem 0:3, ale pak už v kompletní sestavě zvítězily na stolech LZ Linz Froschberg 3:1. V praxi to znamená, že pokud rakouského soupeře porazí i v odvetě, postoupí mezi nejlepších osm týmů do čtvrtfinále.

Kromě dvou českých klubů bojuje v Lize mistrů hned několik českých krajánků. Opět nejprve pohled do mužské kategorie. Ve skupině B je polský K.S. Dekorglass Dziadowo s Jiřím Vráblíkem v sestavě prozatím třetí. Nejprve Vráblík pomohl výhrou 3:2 nad Slovincem Deni Kozulem k vítězství týmu nad rakouským SPG Walter Wels 3:0. Ve druhém kole Dziadowo prohrálo s Jekatěrinburgem 0:3 a Jiří Vráblík podlehl v tomto utkání Chorvatu Andreji Gacinovi 0:3. Ve třetím duelu opět polský klub prohrál, tentokrát na stolech Stella Sport La Romagne 1:3. Vráblík nejprve porazil Poláka Daniela Goraka 3:0, ale pak už nestačil na Francouze Chen Tianyuana a prohrál 0:3.

Ve skupině C jsou hned dva kluby s českými hráči. Německý 1. FC Saarbrücken s Tomášem Polanským a polský K.S. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki s Pavlem Širučkem. Mají stejnou bilanci dvou vítězství a jedné prohry. Ve vzájemném souboji ovšem uspěl polský klub v poměru 3:0 a konkrétně Pavel Širuček porazil Taiwance Liao Cheng-Tinga 3:1. Český reprezentant navíc v utkání proti dánskému Roskilde Bordtennis BTK61 (Bogoria ho vyhrála 3:0) vyhrál i nad Číňanem Yujia Zhai 3:2. Jedinou prohru zaznamenal v duelu se švédským Vaillante Sports Angers TT (švédský tým vyhrál 3:0), kdy prohrál se Švédem Jensem Lundquistem 0:3. Tomáš Polanský se po několikaměsíční pauze, zaviněné operací ramene, vrátil za stoly a odehrál jediný zápas. Prohrál sice s Michaelem Mazem 0:3, ale jeho klub v souboji s Roskilde Bordtennis BTK61 vyhrál 3:1.

Posledním mužským českým zástupcem v Lize mistrů je Lubomír Jančařík. Jeho SV Mülhausen je v tabulce skupiny D na druhém místě a český hráč tak stále živí reálnou naději, že si zahraje čtvrtfinále. On sám má pozitivní bilanci. V utkání, které Mülhausem doma vyhrál nad švédským Eslovs Ai Bordtennis 3:2, ho sice nejprve porazil švédský mladíček Truls Moregard 3:1, ale pak Jančařík v rozhodujícím pátém zápase porazil Roberta Swenssona 3:2. Opticky jednodušší výhru zaznamenal německý klub v souboji s francouzským G.V. Hennebont T.T. Na vítězství 3:0 se Lubomír Jančařík podílel bodem nad Angličanem Liamem Pitchfordem. Vítězství 3:2 má určitě vysokou hodnotu. V utkání s ruským Orenburgem (0:3) Jančařík nehrál.

Na soupiskách účastníků Ligy mistryň je kromě hráček Hodonína už jen jediná Češka. Hana Matelová hájí barvy francouzského ETIVAL CLAIREFONTAINE ASRTT. V prvním utkání její klub nestačil na německý TT Berlin Eastside a prohrál 0:3. Hana Matelová pak stejným poměrem podlehla Maďarce Georgině Potaové. Česká reprezentantka neuspěla ani ve druhém svém zápase, když prohrála se Srbkou Silvií Erdeliovou de Souzaovou 2:3. Mohla se však tentokrát se spoluhráčkami radovat, protože družstvo porazilo španělský UCAM Cartagena TM 3:1. V tabulce skupiny B je tak na druhém místě.