Liga mistryň: Břeclav – Budaörsi 1:3

Také ve svém druhém utkání Ligy mistryň nedosáhly stolní tenistky MSK ČP Břeclav Gumotex na vítězství. V pátek večer podlehly v domácím prostředí haly ve Valticích ve skupině A maďarským mistryním Budaörsi SC 1:3. Jediný bod Břeclavi získala hned v první dvouhře Vivien Éllöová, která porazila Cornelii Molnárovou. Ve skupině B prohrál Linec AG Froschberg doma s TTC Berlín Eastside 2:3, když oba body rakouského družstva vybojovala česká reprezentantka Iveta Vacenovská, která porazila vicemistryní Evropy Ivancanovou a Maďarku Pótaovou vždy 3:2. Břeclav hraje třetí utkání opět doma, za týden 18. listopadu proti SVS Ströck Niederösterreich.

Také ve svém druhém utkání Ligy mistryň nedosáhly stolní tenistky MSK ČP Břeclav Gumotex na vítězství. V pátek večer podlehly v domácím prostředí haly ve Valticích ve skupině A maďarským mistryním Budaörsi SC 1:3. Jediný bod Břeclavi získala hned v první dvouhře Vivien Éllöová, která porazila Cornelii Molnárovou. Ve skupině B prohrál Linec AG Froschberg doma s TTC Berlín Eastside 2:3, když oba body rakouského družstva vybojovala česká reprezentantka Iveta Vacenovská, která porazila vicemistryní Evropy Ivancanovou a Maďarku Pótaovou vždy 3:2. Břeclav hraje třetí utkání opět doma, za týden 18. listopadu proti SVS Ströck Niederösterreich.

První dvouhra před přibližně stovkou diváků v pěkné valtické hale nabudila pro domácí optimismus. Zkušená 37letá Maďarka Vivien Éllöová si skvělým způsobem poradila s Chorvatkou Cornelií Molnárovou. Jednička hostů vlastně v celém průběhu neměla jak ohrozit Éllöovou, jež se dobře pohybovala, ve výměnách byla přesnější a tvrdší a nenechala si vnutit silový styl Molnárové. Bylo to hodně překvapivé vítězství, hlavně snadností. Ve třetím setu si Maďarka zahrála zbytečně na spravedlivou. Jasné prasátko pro sebe za stavu 8:3 změnila ve svůj neprospěch a opravila rozhodčí, přičemž Molnárová poté začala dotahovat a udělal ze setu zbytečně menší drama.

V druhé dvouhře Szandra Pergelová nedala naopak šanci naší Lence Harabaszová. Levoruká maďarská reprezentantka svými topspiny na faleš dělala své soupeřce nepřekonatelné potíže. Také ve hře nad stolem byla jistější, zatímco na domácí hráčce byla patrná nervozita a nejistota. Vítězství Pergelové bez ztráty setu tak vyrovnalo dosavadní průběh střetnutí.

Zápas trojek je často rozhodující. Naší 19letou Kristýnu Mikulcovou čekala na druhé straně stolu podsaditá Srbka Ema Rečková. Mikulcová vstoupila do zápasu skvěle a díky útočné aktivitě vedla brzy 7:3. Jako mávnutím kouzelného proutku však od této chvíle uhrála soupeřka šest míčků za sebou a set vyhrála. Najednou bylo patrné, jak má Mikulcová špatný timing a hlavně nedokázala nic na taktice změnit. Pravda, stáhla v druhém setu náskok 25leté Srbky ze 4:7 na 8:7, jenže pak opět opakovala stejné chyby při tempu a kreativitě úderů. Ve třetím setu si vzal trenér Petr Nedoma time out za stavu 3:7, ale to již byla labutí píseň české hráčky. Rečková zvítězila zaslouženě, protože především hrála jistě a takticky dobře.

Souboj Éllöové s Pergelovou byl vrcholem pátečního večera. V prvním setu dlouho udávala tón domácí hráčka. Bodovala výborným bekhendem a forhendovým topspinem. Vedla 9:6, ale ostřílená Pergelová otočila stav a set vyhrála. Také druhou sadu získala hostující hráčka, těsně 12:10 a nutno říci dost nezaslouženě, neboť v jejím průběhu dala Éllöové snad pět prasátek. Ta stahovala ze 7:10 na vyrovnáno, ale Pergelová opět dala prasátko a poté další dobrý míček. Přesto se domácí hráčka rychle oklepala z nešťastného průběhu setu a ve třetím Pergelovou rozstřílela. Čtvrtá sada začala lépe pro Pergelovou, ta vedla na otočce 5:2 a domácí kouč si vzal time out. To pomohlo a odvíjelo se drama. Vivien odvrátila dva mečboly, ale třetí už nikoliv.

MSK ČP Břeclav Gumotex – Budaörsi SC 1:3. Éllöová – Molnárová 3:0 (9,10,8), Harabaszová – Pergelová 0:3 (-4,-7,-4), Mikulcová – Rečková 0:3 (-8,-9,-6), Éllöová – Pergelová 1:3 (-9,-10,2,-10)

Z utkání pořizovala Česká televize 50minutový záznam, který odvysílá v sobotu od 10.40 hodin na ČT4.

Petr Nedoma, trenér Břeclavi: „Byl to pro nás klíčový zápas, pokud chceme pomýšlet na druhé místo ve skupině. Nicméně si myslím, že jsme podali solidní výkon, i když prohra je vždy bolestivá. V utkání bylo pár momentů, které zápas rozhodly a kdyby se otočily na naší stranu, tak jsme třeba vítězství mohli slavit my… Éllöová především takticky výborně zvládla zápas s Molnárovou a nedala jí šanci. Vyhrála až překvapivě hladce. Na druhou stranu určitě nemohu být spokojen s výkony Harabaszové a Mikulcové. Především u Kristýny jsem čekal vyrovnanější boj s Rečkovou. To byl právě ten rozhodující moment utkání a bez bodu na trojce těžko uspějeme proti takovému soupeři, protože dvě hráčky nahoře jsou velmi kvalitní.“

Lenka Harabaszová: „S výkonem proti Pergelové nejsem vůbec spokojena. Hlavně jsem se vůbec nedostala do hry, vadil mi její pomalý falšovaný topspin a byla jsem mimo rytmus. Ani její servis jsem dobře nepřijímala.“

Vivien Éllöová podala velmi dobrý výkon. Hladce porazila chorvatskou reprezentantku Cornelii Molnárovou a také proti Szandře Pergelové nebyla bez šancí.

Lence Harabaszové se proti Pergelové nedařilo, soupeřka byla jasně lepší.

Cornelia Molnárová nestačila předvést, co umí. Zabránila ji v tom Éllöová.