Liga mistryň: Pěnkavová porazila Liu Jia 3:0!

Stolní tenistky SKST Mart Hodonín podlehly v druhém kole skupiny A Ligy mistryň Linci AG Froschberg 1:3. Porážka ve Sportparku Lissfeld je přesto pro hostující české vicemistryně přijatelná, neboť nebyly v roli favoritek a předvedly dobrý výkon. Zvláště je cenné vítězství Kateřiny Pěnkavové (na snímku F. Zálewského) nad exmistryní Evropy z roku 2005 Liu Jia 3:0. V druhém utkání skupiny dnes, v sobotu hraje TTC Berlín Eastside doma s AFP Antverpy.

V prvním dvouhře se v Linci střetly dvě české reprezentantky, Iveta Vacenovská po velké boji v prvních třech setech nakonec 3:1 vyhrála nad Hanou Matelovou. V druhé dvouhře přichystala Pěnkavová šok domácím fanouškům. Liu Jia (nyní WR 30) neuhrála na 25letou Kateřinu (WR 177) ani set. V druhém a třetím setu vedla Liu 9:8, ale naše hráčka vždy dokázala uhrát potřebné tři body. Pro Pěnkavovou je to zatím největší individuální vítězství v kariéře.

Na postu třetích hráček se sešly Němka Petrissa Soljaová a Ivana Pelcmanová. Domácí hráčka byla jasně lepší a povolila hodonínské stolní tenistce za tři sety jen 12 míčků. Potom na sebe narazily Vacenovská a Pěnkavová. Obě se velmi dobře znají a Vacenovská měla nejvíce starostí v prvním setu, kdy otáčela z 8:9 na vítězství 11:9. Další dvě sady již vyhrála s přehledem.

Ve svém třetím utkání Ligy mistryň se SKST Mart Hodonín střetne 6. října v Borgerhoutu s AFP Antverpy, a to je velká příležitost pro české družstvo získat první vítězné body po dosavadních dvou porážkách.

Liga mistryň – skupina A
Linec AG Froschberg – SKST Mart Hodonín 3:1. Vacenovská – Matelová 3:1 (6,-2,13,4), Liu Jia – Pěnkavová 0:3 (-9,-9,-9), P. Soljaová – I. Pelcmanová 3:0 (5,3,4), Vacenovská – Pěnkavová 3:0 (9,6,7).