Lignano: Jiří Suchánek ve finále mistrovství Evropy

V italském Lignanu vyvrcholily na mistrovství Evropy handicapovaných stolních tenistů soutěže jednotlivců. Výborně si počínal český reprezentant Jiří Suchánek, který se v soutěži SM2 probojoval až do finále, kde prohrál s Polákem Rafałem Czuperem po velké boji 2:3 na sety. Jiří Suchánek se tak postaral o jedinou “českou“ medaili ze soutěží jednotlivců, zbylí reprezentanti České republiky se do bojů o cenné kovy neprobojovali.

Jiří Suchánek (SM2) prošel velmi snadno základní skupinou, v  níž vyhrál všechny zápasy hladce 3:0. V osmifinále opět bez ztráty setu vyřadil Španěla Sastreho. V cestě na stupně vítězů pak ve čtvrtfinále zdolal Francouze Fabiena Lamiraulta 3:1 a v semifinále Jána Rjapoše ze Slovenska 3:2 na sety. Výborně hrajícího Suchánka porazil jediný hráč, Polák Rafal Czuper, který vyhrál finálové utkání až po pětisetové bitvě. Přesto je stříbrná medaile pro českého reprezentanta jeho životním úspěchem.

Jiří Suchánek si na ME v italském Lignanu vybojoval stříbrnou medaili

Petr Svatoš (SM3) prohrál ve skupině všechny tři zápasy, Jiří Žák (SM4) si připsal své první vítězství na ME nad Rusem Kovalem, na favorizovaného Turka Turana ani Chorvata Špalje však nezískal ani set.

K medailím se neprobil ani René Tauš (SM5), který i přes prohru s Němcem Bausem postoupil ze skupiny. V osmifinále si Tauš v pěti setech poradil s dalším Němcem Cetinem, ale ve čtvrtfinále českého reprezentanta zastavil Srb Mitar Palikuča, který ve vyrovnaném utkání otočil stav z 0:2 na konečných 3:2 ve svůj prospěch.

Jediný český zástupce v “soutěžích stojících“ Ivan Karabec (SM10), ve skupině jednou klopýtl, a tak do čtvrtfinále postoupil z druhého místa. Los mu nepřál. Karabec ve čtvrtfinále narazil na pozdějšího celkového vítěze Poláka Patryka Chojnowského, který v celé soutěži neztratil jediný set…

V Lignanu startuje na mistrovství Evropy handicapovaných stolních tenistů také Chorvatka Sandra Paovičová. Po tragické autonehodě se prvně účastní takovéto soutěže, a hned se ve své skupině postižení (SF6) dočkala medaile nejcennější.

Kompletní výsledky mistrovství Evropy handicapovaných stolních tenistů najdete na: http://www.ipttc.org/upload/results/files/