Linz – Austria Sparkasse Youth TT – Championships 2015

Úspěšné vystoupení českých nadějí na mezinárodním turnaji

Ve dnech 3. – 6. dubna 2015 se v TIPS Aréně v rakouském Linci již tradičně uskutečnil 15. ročník mezinárodního turnaje mládeže Linz – Austria  Sparkasse Youth TT – Championships. V konkurenci 371 hráčů a hráček z 24 zemí se jej zúčastnilo 44 mladých stolních tenistů a stolních tenistek z České republiky.

Nejmladší stolní tenisté z České republiky se v této konkurenci vůbec neztratili. V neděli 5. dubna byly nejprve dohrány soutěže družstev. V kategorii nejmladších žákyň obsadily Patricie Segetová (Sokol Děhylov) s Klaudií Holubovou (Sokol Plzeň V.) výborné 2. místo. V kategorii nejmladších žáků obhájil Šimon Bělík (TJ Ostrava KST) loňské prvenství, tentokrát s Filipem Karlem (TJ SB Světlá nad Sázavou), když ve finále oplatili porážku ze skupiny rumunskému týmu ACS Dumbravita. Bronzovou pozici navíc obsadil náš další tým Ondřej Květon (Sokol Pocinovice) – Martin Skotnica (SK Frýdlant nad Ostravicí).

mnikadeti družstva stupně 17045599111_

Stupně vítězů soutěže družstev minikadetů – první Bělík s Karlem, třetí Květon se Skotnicou

V soutěži mladších žákyň jsme měli též zastoupení na nejvyšších stupních, když Anna Stránská (Viktorie Radim) zvítězila spolu s Janou Terezkovou z SKST Michalovce. Těsně pod stupni vítězů skončily Martina Nováková (SKP Ústí nad Labem) s Anetou Matoušovou (TJ Hrádek). V kategorii mladších žáků obhájil Radek Skála (TTC MS Brno) své loňské 2. místo, a to spolu s Františkem Onderkou (KST Slezan Opava), když nestačili pouze ve finále na SV DJK Kolbermoor v čele s Danielem Rindererem, třetím hráčem ročníku 2002 v Německu, hráčem s českými kořeny (jeho matka je členkou Sokola Plzeň V.). Blízko k překvapení a k úspěchu měli i Tomáš Martinko (TJ Ostrava KST) s Daliborem Skopalem (SK Přerov), kteří prohráli ve čtvrtfinále po velkém boji s čínským družstvem Shandong, když za stavu 1:1 prohráli čtyřhru v koncovce pátého setu a v následující dvouhře neudržel Tomáš Martinko vedení 2:0 na sety.

Další úspěch jsme získali i v B finále, tzv. Challenge turnaji, a to v kategorii starších žáků, kde David Goldman a Jakub Harenčák z KST ZŠ Vyšší Brod obsadili pěkné 3. místo.

minikadetky družstva stupně 16839018057_

Anna Stránská vyhrála se Slovenkou Janou Terezkovou soutěž družstev minikadetek

Na Velikonoční pondělí 6. dubna 2015 vyvrcholily soutěže jednotlivců. Ve dvouhře nejmladších žákyň obsadila Patricie Segetová 5. místo, a to pouze díky horšímu poměru setů mezi hráčkami na 3. až 5. místě. Ve čtvrtfinále dvouhry nejmladších žáků jsme měli dokonce čtyři zástupce, Šimona Bělíka, Ondru Květona, Filipa Karla a Martina Skotnicu. Přestože do semifinále postoupil pouze Ondra Květon, který tak vybojoval velmi pěkné třetí místo, jde o velmi pěkný výsledek našich nejmladších žáků. Smůlu měl Šimon Bělík, který se celý turnaj potýkal s nepříznivým losem a ve čtvrtfinále utrpěl jedinou porážku v celém turnaji s později stříbrným Mikem Hollem z německého Kolbermooru. Mezi mladšími žákyněmi jsme měli též dvojí čtvrtfinálové zastoupení, a to díky Anetě Matoušové a Kristýně Pěnkavové (SKST Vlašim). Mezi mladšími žáky se střetli v semifinále, v repríze finále posledního BTM ČR ve Vlašimi, Tomáš Martinko s Radkem Skálou, když úspěšnější byl Tomáš Martinko. Tomáš zvítězil 3:2 a postoupil tak do finále, kde sice již nestačil na Kay Stumpera z Německa, ale i tak obsadil vynikající 2. místo. Radek Skála skončil též na velmi pěkném 3. místě. V soutěži starších žákyň se do čtvrtfinále probojovala Karolína Lajdová (SKST Vlašim).

1Martinkoa a Skála 6845884607_stupně

Pohled na stupně vítězů mladších žáků – druhý Tomáš Martinko, třetí Radek Skála

Další medailové úspěchy jsme získali v soutěžích útěchy. V kategorii nejmladších žákyň zvítězila Klaudie Holubová. Podobný výsledek vybojovala v kategorii mladších žákyň Anna Stránská, která bohužel doplatila na nepříznivý los v základní skupině, když se její přemožitelky ze skupiny nakonec střetly až ve finále. Třetí místo v útěše mladších žákyň navíc obsadila Daniela Růžičková (TJ SB Světlá nad Sázavou).

Stránská IMG_8558

Anna Stránská vyhrála soutěž útěchy v kategorii mladších žákyň

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům a hráčkám, jejich trenérům a rodičům za vzornou a úspěšnou reprezentaci.

Podrobné výsledky z turnaje mládeže Linz – Austria Sparkasse Youth TT – Championships naleznete na: www.froschberg.at