Lubomír Jančařík skončil v Dauhá už v prvním kole kvalifikace

Nad síly českého reprezentanta byl Brian Afanador z Portorika

V katarském Dauhá začal prvními zápasy kvalifikace turnaj WTT Contender. Jediným českým zástupcem, který se úvodní den představil, byl Lubomír Jančařík. V úvodním kole měl těžkého soupeře, 91. hráče světového žebříčku Briana Afanadora z Portorika.

Ten jen na žebříčku o tři místa před Jančaříkem a tuto roli mírného favorita splnil. Začátek zápasu vycházel lépe českému hráči, který měl v prvním setu za stavu 10:8 dva setboly. Nevyužil je a do vedení šel Portoričan. Ve druhém setu se ovšem situace otočila. Afanador vedl 10:8, jenže Jančařík dokázal otočit a vyrovnat stav na 1:1. Jeho soupeř však výrazně méně chyboval a od třetího setu už byl lepším hráčem. Vyhrál 3:1 na sety a postoupil do dalšího kola kvalifikace. Lubomír Jančařík naopak na turnaji skončil.

V pondělí do bojů zasáhnou další čeští hráči a hráčky. Pavel Širuček změří síly s Němcem Richardo Waltherem, Kateřina Tomanovská s Zeng Jian ze Singapuru, Karin Adámková se Španělkou Galiou Dvorakovou a Hana Matelová s vítězkou duelu Siti Aminahová (Indonesie)/Jamila Laurentiová (It.).

WTT Contender, Dauhá

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 1. kolo: Brian Afanador (Portor.) – Lubomír JANČAŘÍK 3:1 (10,-10,7,5).

Soupeři českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 2. kolo: Pavel ŠIRUČEK – Ricardo Walther (Něm.).

Dvouhra žen, 2. kolo: Kateřina TOMANOVSKÁ – Zeng Jian (Singapur), Karin ADÁMKOVÁ – Galia Dvoraková (Šp.), Hana MATELOVÁ – Siti Aminahová (Indonesie)/Jamila Laurentiová (It.).