Martinko si z Varaždinu odveze nakonec stříbro

Ve finále čtyřhry mužů do 21 let česko-moldavský pár prohrál s Rumuny

Na zlato sice nedosáhl, ale i tak je to úspěch jako hrom. Jiří Martinko vybojoval na ME do 21 let v chorvatském Varaždinu stříbrnou medaili ve čtyřhře. Společně s Moldavcem Andreiem Putunticou prohráli ve finále s rumunskou dvojicí Cristian Pletea, Rares Sipos 1:3.

Úvodní set zápasu vyšel lépe Martinkovi s Putunticou, ujali se vedení, jenže Rumuni hráli s obrovskou chutí. Druhý set vyhráli, pak ovládli i koncovky dalších dvou a nakonec se z vítězství a titulu mistrů Evropy radovali oni.

Mistrovství Evropy do 21 let, Varaždin

Výsledky českých hráčů a hráček

Čtyřhra mužů, finále: Cristian Pletea, Rares Sipos (Rum.) – Andrei Putuntica (Mold.), Jiří MARTINKO 3:1 (-7,7,9,9).