Matěj Urbánek opět vítězně

Matěj Urbánek vyhrál během krátké doby již druhý turnaj staršího žactva, po vítězství na hvězdičkovém turnaji v Jihlavě vyhrál i lépe obsazený lužinský Kopex Cup. Dvouhru starších žákyň vyhrála Barbara Schwarzová, svůj dobrý výkon na stole však devalvovala nechutným pubertálním vystupováním. Spousta hráčů neumí prohrávat, Bára však neumí ani vyhrávat.

Matěji Urbánkovi se návrat do Prahy povedl a v solidní konkurenci zvítězil. Nečekanou překážkou mu byl ve čtvrtfinále Lukáš Malík z Kostelce nad Orlicí, který byl největším překvapením turnaje. Malík sice nepředvedl nijak skvělý útok, svým přehledem po stole a vynikajícím blokem Urbánka zle potrápil.
Do semifinále se probojovali tři členové bronzového družstva z loňského MEJ a stále se lepšící Milan Veselý. Oba semifinálové i finálový zápas byly vyrovnané, velmi kvalitní a většinou rozhodovaly koncovky. V prvním semifinále porazil František Plaček Michala Obešla, v druhém Matěj Urbánek Milana Veselého. Je škoda, že na finále, které se hrálo kolem půl páté, skoro nikdo z hráčů nezůstal, protože bylo rozhodně na co se koukat a mohli se hodně přiučit. První dva sety vyhrál Urbánek v koncovce. V půlce třetího se Plaček utrhl a set v klidu dohrál. Ve čtvrtém setu se hrály asi nejlepší výměny celého turnaje, šťastnějším v koncovce byl opět Matěj Urbánek, což znamenalo jeho vítězství v turnaji.

Výborná účast se sešla i v soutěži starších žákyň. Opět se neprosadila podle svých představ Zdena Dyškantová, které se kadetské kategorii letos vůbec nedaří a její výsledky neodpovídají výkonnosti. Ve čtvrtfinále prohrála s finalistkou Kristýnou Ondříškovou. Ta porazila v semifinále oddílovou kolegyni, až příliš odvážně hrající Evu Matůškovou.
První nasazená Kateřina Bachurová prohrála v semifinále se Schwarzovou. Po lehce vyhraném prvním setu se nechala rozhodit nesportovním chováním soupeřky a zbylé sety prohrála v koncovkách.

Turnaj byl dobře organizačně zvládnut. Přestože se hrálo ve čtyřech tělocvičnách, končily dívky v 16 hod. a chlapci v 16:45. Proto bych chtěl všem rozhodčím i pomocníkům na tomto místě poděkovat.

Výsledky:

• starší žáci
  • starší žákyně

Partnerem turnaje byla firma STEN Marketing, která na turnaji prodávala ping-pongové vybavení. To si můžete objednat i pomocí jejich elektronického obchodu.