Matějovská s Pytlíkovou ve čtvrtfinále deblu

Vlašimskou dvojici vyřadily ve čtvrtfinále pozdější vítězky Miju Nagasakiová a Wong Chin Yau

V Szombathely dnes skončil turnaj Hungarian Junior & Cadet Open ve stolním tenisu. Závěr soutěží jednotlivců kadetské kategorie patřil až na jednu výjimku mladým Asiatům, kteří vybojovali tři ze čtyř turnajových titulů. Z českého pohledu bylo nejhodnotnějším výsledkem čtvrtfinále v podání Anny Matějovské a Terezy Pytlíkové ve čtyřhře. Vlašimské stolní tenistky v boji o medaili prohrály s japonsko-hongkongskou dvojicí Miju Nagasakiová – Wong Chin Yau 1:3.

Ve dvouhře se přes úvodní kolo nedostal ani jeden z českých kadetů. Radek Skála prohrál s Angličanem Alexandrem Ramsdenem 1:3 a stejným výsledkem skončilo utkání mezi Davidem Průšou a Francouzem Julesem Cavaillem. Neuspěl ani Tomáš Martinko, který podlehl Dimitriji Levajacovi ze Srbska ve třech setech.

České kadetky na rozdíl od kadetů zvládly úvodní zápasy v hlavní soutěži a postoupily do druhého kola. V něm ale narazily na nasazené hráčky: Terezu Pytlíkovou vyřadila nejvýše nasazená Japonka Miju Nagasakiová, Gabrielu Štěpánovou přehrála turnajová sedmička Rumunka Tania Plaianová.

Ve čtyřhře kadetek se dařilo Anně Matějovské a Tereze Pytlíkové. Vlašimská děvčata se probojovala až do čtvrtfinále, kde je přemohly pozdější vítězky  Miju Nagasakiová a Wong Chin Yau (Japonsko, Hongkong). Ve stejné soutěži kadetů vypadl česko-makedonský pár David Průša – Vladislav Ursu v osmifinále, kde po velkém boji prohrál s favorizovanými Tchajwanci Feng Yi-Hsin – Tau Ming-Wei 2:3 na sety (11:13 v páté sadě!).

Hungarian Junior & Cadet Open 2015

Z výsledky čs. reprezentantů

Soutěže jednotlivců

DVOUHRA KADETŮ

I. kolo: Radek SKÁLA – Alexander Ramsden (Anglie) 1:3 (-8,-5,6,-6), David PRŮŠA – Jules Cavaille (Francie) 1:3 (-5,8,-8,-5), Tomáš MARTINKO – Dimitrije Levajac (Srbsko) 0:3 (-11,-10,-5).

DVOUHRA KADETEK

I. kolo: Tereza PYTLÍKOVÁ – Anastasia Bondarevová (Německo) GER 3:1 (8,3,-9,9), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Franziska Schreinerová (Německo) 3:1 (-4,4,9,8). II. kolo: Tereza PYTLÍKOVÁ – Miju Nagasakiová (Japonsko) 1:3 (8,-5,-6,-9), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Tania Plaianová (Rumunsko) 0:3 (-6,-8,-4).

ČTYŘHRA KADETŮ

Osmifinále: David PRŮŠA, Vladislav URSU (ČR, Makedonie) – Feng Yi-Hsin, Tau Ming-Wei (Tchaj-wan) 2:3 (10,-6,-5,8,-11).

ČTYŘHRA KADETEK

Osmifinále: Anna MATĚJOVSKÁ, Tereza PYTLÍKOVÁ – Jamila Laurenti, Katarina Strazarová (Itálie, Slovinsko) 3:1 (3,10,-3,10). Čtvrtfinále: Anna MATĚJOVSKÁ, Tereza PYTLÍKOVÁ – Miju Nagasakiová, Wong Chin Yau (Japonsko, Hongkong) 0:3 (-7,-7,-7).