Matelová s Balážovou jsou na MS v osmifinále čtyřhry

Skvělý výkon česko-slovenské dvojice proti Američankám znamenal postup

Sedmý nasazený pár ženské čtyřhry na světovém šampionátu jednotlivců v americkém Houstonu ve svém prvním zápase na turnaji nezaváhal. Hana Matelová se Slovenkou Barborou Balážovou porazily sesterský pár Joanna Sung, Rachel Sung ze Spojených států 3:1 a postoupily mezi šestnáct nejlepších.

Souboj to však rozhodně nebyl jednoduchý. Matelová s Balážovou vyhrály první set, jenže v tom druhém jako kdyby ke stolu přišly úplně jiné soupeřky. Američanky hrály mnohem důrazněji a často nacházely mezery v souhře česko-slovenské dvojice. Vyhrály set 11:2, což byl pro favoritky varovný signál.

Naštěstí Hana Matelová se svojí spoluhráčkou už podobných zápasů za dobu své spolupráce zažily spoustu. Opět se plně soustředily, hrály aktivně a po zbytek duelu už byly lepší. Američankám nepomohl ani time out ve čtvrtém setu, kdy z 0:3 otočily na 7:6. Závěr už patřil dvojici Hana Matelová, Barbora Balážová. Postoupila do osmifinále, kde je čeká ještě mnohem těžší oříšek. Čínský pár Qian Tianyi, Chen Meng. „Američanky nás svojí hrou trochu překvapily. Hrály opravdu dobře. Skvěle umisťovaly míčky. Důležitý byl hned první set, kdy jsme většinou prohrávaly, ale nakonec jsme to otočily. Z postupu máme velikou radost. A taky jsme si to užily, hrát tady na centrkurtu, to je něco. Myslím, že až budou tribuny úplně plné, bude to parádní show. Jdeme dál, jsme mezi šestnácti a těšíme se na další zápas,“ řekla po vítězství nad americkou dvojicí Hana Matelová.

Mistrovství světa jednotlivců, Houston

Výsledky českých hráčů a hráček

Čtyřhra žen, 2. kolo: Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) – Joanna Sung, Rachel Sung (USA) 3:1 (9,-2,8,9).